18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił kiedy odejdzie

Kaczyński wskazał swojego następcę w PiS

Wojciech Kozicki
19.05.2021  08:27
Czy Morawiecki to następca Kaczyńskiego w PiS? być może właśnie dostał pocałunek śmierci
Czy Morawiecki to następca Kaczyńskiego w PiS? być może właśnie dostał pocałunek śmierci Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński wkrótce zapewne ogłosi swój koniec w PiS, już czas na emeryturę. Kto zastąpi Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS? Wódz z Żoliborza ujawnił nowe informacje i wszystko wskazuje na to, że stery w Prawie i Sprawiedliwości przejmie premier Mateusz Morawiecki.

Tak jak Imperator w Gwiezdnych Wojnach przygotowywał swojego następcę na przejęcie Imperium, tak i Jarosław Kaczyński już myśli o tym kto przejmie władzę w PiS, gdy on uda się na emeryturę. Zapowiedział jednak, że nie nastąpi to prędko, bo chce być prezesem na kolejną kadencję. Zdrowie już jednak szwankuje, więc czas namaścić swojego spadkobiercę.

Morawiecki zastąpi Kaczyńskiego w PiS?

Jarosław Kaczyński zapewnił, że zamierza startować w wyborach na prezesa PiS, ale już na pewno będzie to jego ostatnia kadencja. Po nim władzę w Prawie i Sprawiedliwości może objąć Mateusz Morawiecki. Opisał go jako sprawnego premiera,  człowieka niezwykle pracowitego, który byłby „dobrym szefem partii, w której jest od dawna”.

Zdaniem prezesa, atutem Morawieckiego jest to, że budzi emocje, a do tego ma umiejętność zawierania kompromisów. Co ważne, „należy on do ludzi, którzy naprawdę zwracają uwagę przede wszystkim na kwestie merytoryczne"

Kaczyński podkreślił jednak, że ostateczna decyzja co do jego następcy jeszcze nie zapadła, a co więcej, „jest z czego wybierać, wszystko w rękach Boga”.

Od dawna wiadomo, że w Zjednoczonej Prawicy niejeden konflikt się tli. Czy skoro Kaczyński wskazał go na swojego następcę, jednocześnie rzucił go przeciwnikom na pożarcie?

Odchodzący lider partii nie powinien wskazywać wprost następcy, bo to tego następcę obciąży. Jest branych pod uwagę kilka osób. Będę dyskretny, ale na pewno na horyzoncie naszej partii, polityki czy horyzoncie europejskim jasno świeci gwiazda obecnego premier – powiedział Jarosław Kaczyński. (Polsat News)

logo Tu się dzieje