18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wściekły jak byk

ROZJUSZONY KACZYŃSKI ROZNIESIE KURSKIEGO? "Chciał go ośmieszyć"

Emilia Waszczuk
07.06.2021  13:06
Jarosław Kaczyński jest wściekły. Oskarża Jacka Kurskiego
Jarosław Kaczyński jest wściekły. Oskarża Jacka Kurskiego Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński wściekł się nie na żarty, a wszystko z winy Jacka Kurskiego. To może oznaczać koniec prezesa TVP. Szef PiS twierdzi, że Kurski chciał go ośmieszyć!

Telewizja Polska próbuje spełniać swój statutowy obowiązek i w pełni bezstronnie informować widzów o sytuacji w kraju oraz edukować ich, oczywiście zgodnie z prawdą historyczną czy naukową. Dlatego też na łamach TVP nie uświadczymy propagandy, szczucia czy stronnictwa. Nic z tych rzeczy!

Teraz jednak noga omsknęła się władzom telewizji publicznej, a wieści szybko dotarły do Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dowiedział się, że TVP planuje realizację filmu na jego temat. I się ostro wściekł.

Film o Kaczynskim w TVP

Przypomnijmy – kilka dni temu marszałek Bogdan Borusewicz ujawnił treść maila z TVP, w którym produkcja zaprasza go do udziału w dokumencie poświęconym opozycyjnej działalności Jarosława Kaczyńskiego. W mediach wybuchła burza, ludzie zaczęli drwić i tworzyć memy, a o wszystkim (w tym o śmiechu Polaków) dowiedział się prezes PiS.

Jarosława Kaczyńskiego wieść o filmie oburzyła. Dlaczego? Prezes PiS twierdzi, że Jacek Kurski chciał go nim ośmieszyć. Nie dość, że wybrał dość kontrowersyjny temat, to jeszcze zaprosił do współpracy Borusewicza i wszystko się wydało, wywołując lawinę kpiących komentarzy.

Wbrew temu, co się mówi, prezes nie stracił kontaktu z rzeczywistością. Gdy przeczytał o tym filmie i pokazano mu pierwsze komentarze i szydercze memy, był wściekły. Mówił, że Kurski [Jacek, prezes TVP] chce go ośmieszyć. Był też zły na telewizję, że zwróciła się do Borusewicza, by wystąpił w filmie

– mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z posłów PiS.

Panika w TVP. Szukają winnych

Teraz w TVP trwa gorączkowa walka o to, by udobruchać Jarosława Kaczyńskiego. Czyja głowa poleci? Czy ktokolwiek przyzna się do winy? Jacek Kurski już ponoć przekonuje prezesa PiS, że nie miał nic wspólnego z pomysłem – ba, nawet o nim nie wiedział. Zrzuca winę na reżyserkę dokumentu – Ewę Świecińską.

Znana z bohaterskiej pracy na rzecz TVP pod rządami PiS Ewa Świecińska ani myśli jednak się poświęcać. Reżyserka zrobiła już wiele dobrego dla partii – to ona zrealizowała film „Pucz”, w którym przekonywała, że opozycja próbowała siłą obalić rządy PiS, robiła też spoty wyborcze dla Andrzeja Dudy i Beaty Szydło, a nawet współreżyserowała "Smoleńsk". Teraz więc wierna reżyserka winę spycha na jedną ze swych asystentek – podaje "Wyborcza".

Czytaj także
Przeczytaj więcej