18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie smagał biczem?

Kaczyński wściekł się i kąsa. BĘDĄ KARY ZA POLSKI (nie)ŁAD

Emilia Waszczuk
02.02.2022  14:12
Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Zapowiada kary
Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Zapowiada kary Fot: GERARD/REPORTER

Prezes Jarosław Kaczyński "przeprasza" za bałagan wywołany reformą PiS i obiecuje naprawienie Polskiego Ładu. Zapowiada pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które doprowadziły do klęski programu. 

PiS obiecywało kokosy i poprawę bytu, a zafundowało Polakom wielki bałagan podatkowy, niepewność zarobków i wizję gigantycznych zwrotów w przyszłorocznym rozliczaniu PITów. Gdy okazało się, że Polski Ład to tak naprawdę nieład i tragedia, próbowali zwalić winę na niepotrafiące liczyć księgowe. Problem w tym, że obywatele nie dali się nabrać.

Wraz z nadejściem nowego roku i wejściem w życie Polskiego Ładu, PiS zaczęło mieć jeszcze poważniejsze niż przedtem kłopoty. Inflacja ciągle szaleje, drożyzna postępuje, spadają jedynie... słupki sondażowego poparcia dla partii rządzącej. Trzeba znaleźć więc winnych. A jak już znalezieni zostaną, czeka ich sroga kara.

Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Będą kary

Kto przybierze rolę kata? Oczywiście Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wściekł się na sytuację w kraju, przerażony jest możliwością utraty władzy, sen z powiek spędza mu topniejące poparcie. Zapowiedział więc, że wyciągnie konsekwencje z nieudanej reformy. Personalne.

- Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowywali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Na pewno jest tu potrzebna radykalna naprawa i na pewno, o czym mówiłem na posiedzeniu kierownictwa partii, są potrzebne decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne

- zapowiedział Jarosław Kaczyński.

.Prezes obiecuje poprawę

Szef PiS zapewniał przy okazji, że jest bardzo empatyczny i doskonale rozumie złe nastroje w społeczeństwie. Ludzie są źli? Mają prawo, wszak miało być lepiej, a oni dostali mniejsze wypłaty i bałagan. Obiecuje więc poprawę.

- Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat, bo tu mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne. Stało się coś więcej niż niewłaściwego - oznajmił skruszony prezes.

logo Tu się dzieje