18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą wybory

Kaczyński wychodzi z polityki. Wiedzą kto go zastąpi!

23.06.2020  17:28
Jarosław Kaczyński i koniec kariery politycznej?
Jarosław Kaczyński i koniec kariery politycznej? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koniec Jarosława Kaczyńskiego w polityce nadciąga. Wiek i problemy zdrowotne wkrótce mogą posadzić prezesa PiS dożywotnio na ławce rezerwowych. Kto zastąpi Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej? Okazuje się, że decyzja już zapadła!

Jarosław Kaczyński odejdzie jesienią? Jak ujawnia „Super Express”, po wakacjach mają odbyć się wewnętrzne wybory w PiS. Prawdopodobnie zostanie wybrany następca Jarosława Kaczyńskiego i ma nim zostać premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zamiast Kaczyńskiego? Wybory w PiS

Wzmocnienie premiera w PiS to wzmocnienie Jarosława Kaczyńskiego. To również sygnał, kto będzie najpoważniejszym kandydatem w przyszłości do objęcia przywództwa w PiS po Jarosławie - ujawnił „Super Expressowi” ważny polityk obozu rządzącego.

SE.pl przypomina, że w PiS wkrótce dojdzie do wymiany kierownictwa oraz szefów okręgów. Jak na razie Morawiecki zastąpi wiceprezesa Adama Lipińskiego. To może być jednocześnie jego namaszczenie na bezpośredniego następcę wodza z Żoliborza. Media przypominają również, że obecnie wiceprezesami PiS są Beata Szydło (57 l.), Joachim Brudziński (52 l.), Adam Lipiński (64 l.), Mariusz Błaszczak (51 l.), Antoni Macierewicz (72 l.) i Mariusz Kamiński (55 l.).

Morawiecki w funkcji zastępcy Kaczyńskiego to byłoby zespolenie premiera z PiS. Być może zamysłem Kaczyńskiego jest zmienić oblicze PiS i wyjść poza twardy elektorat czego gwarantem byłaby właśnie rosnąca pozycja Morawieckiego w partii  - skomentował politolog Kazimierz Klik. (SE.pl)

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze