18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A pandemia gdzie?

Kampania ważniejsza niż zdrowie. Tłumy na spotkaniach z kandydatami

15.06.2020  20:44
Kampania ważniejsza niż zdrowie. Tłumy na spotkaniach z kandydatami
Kampania ważniejsza niż zdrowie. Tłumy na spotkaniach z kandydatami Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Kampania prezydencka dla wszystkich kandydatów jest teraz najważniejszą rzeczą na świecie. Tłumy osób gromadzą się na spotkaniach z nimi. Co w tej sytuacji dalej z trwającą pandemią koronawirusa?

Kampania nabiera tempa. Kandydaci na urząd prezydenta robią, co mogą by zyskać jak największe poparcie wyborców. We wszystkich większych miastach i innych regionach Polski trwają spotkania z potencjalnymi głowami państwa.

Ludzie gromadzą się tłumnie, wiwatują na cześć swojego faworyta, radują się tym czasem. Zdaje się, że cały kraj zapomniał o trwającej pandemii koronawirusa, która jeszcze niedawno zamknęła nas na dwa miesiące w domach.

Niestety, mikroskopijny przeciwnik jest dalej bardzo niebezpieczny, a nadmierny spokój z jakim Polacy do niego podchodzą - działa na naszą niekorzyść. Takie kraje jak Stany Zjednoczone, Włochy czy Hiszpania już się przekonały, co znaczy lekceważenie wirusa. 

Sytuacja w kraju również nie wygląda dobrze. Mamy już prawie 30 tysięcy zachorowań na COVID-19a każdego dnia Ministerstwo Zdrowia wciąż informuje o rosnącej liczbie osób dotkniętych zarazą. 

Miejmy nadzieję, że po wyborach nie rozegra się u nas scenariusz włoski... Chociaż patrząc na to, co się dzieje, nie wydaje nam się by możliwe już było jego uniknięcie.

Przeczytaj więcej
Komentarze