18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce obudzić ducha Polaków

Będzie nowa partia polityczna w Polsce

Wojciech Kozicki
31.05.2020  10:16
Paweł Tanajno i nowa partia polityczna w Polsce - wykorzysta strajk przedsiębiorców
Paweł Tanajno i nowa partia polityczna w Polsce - wykorzysta strajk przedsiębiorców Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Polityka w Polsce zaczyna przypominać zatkaną toaletą, z której wybijają kolejne nieczystości. Jakby tego było mało, powstanie nowa partia polityczna "Strajk Przedsiębiorców". Jej utworzenie zapowiedział kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Paweł Tanajno jak na razie nie ma szans na wygraną w wyborach prezydenckich. Stara się jednak zyskać przychylność ludu, organizując protesty w Warszawie. Podczas wizyty w Zabrzu (woj. śląskie) ogłosił, że "strajk przedsiębiorców" ma ogromne poparcie społeczne. Zamierza je przekuć w potencjał polityczny. Wkrótce powstanie partia nazwie Strajk Przedsiębiorców.

Nowa partia polityczna w Polsce

Tanajno ogłosił, że zaczyna się zbiórka podpisów i za kilka miesięcy partia zostanie zarejestrowana. Obiecał, że on do niej nie wstąpi, a wyborach prezydenckich startuje jako kandydat niezależny. Podkreślił też, że trzeba przywrócić suwerenność, aby „wróciły wolność i dobrobyt”.

Tworzy się coś, co jest dużo ważniejsze niż partia. Obudziliśmy ducha Polaków, aby wziąć sprawy w swoje ręce. To projekt całkowicie oddolny, wspieram go – powiedział Tanajno.

Tanajno twierdzi, że jest niezależny, jednak ma polityczne doświadczenie. Był związany z takimi partiami jak Platforma Obywatelska, Demokracja Bezpośrednia i Ruch Poparcia Palikota.