18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityczne operacje

Polityk PiS rezygnuje. Wraca do starego zawodu

Wojciech Kozicki
13.05.2020  11:35
Pojedynek lekarzy w Senacie. Karczewski poszedł pod polityczny nóż
Pojedynek lekarzy w Senacie. Karczewski poszedł pod polityczny nóż Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Zmiany w Senacie. Stanisław Karczewski ogłosił, że chociaż zachowuje mandat senatorski to rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Zapowiedział, że zamierza powrócić do zawodu lekarza, a także działa mu na nerwy marszałek Tomasz Grodzki.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rezygnuje z tej zaszczytnej funkcji. Jak podaje radiozet.pl, to marszałek Tomasz Grodzki wykonał decydujący ruch na szachownicy i postawił polityka PiS pod ścianą. Nie pozostawił mu wyboru, a Karczewski powiedział, że nie chce jątrzyć konfliktu.

Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza  - ogłosił Karczewski.

Koniec Karczewskiego i polityczne operacje

Fani Karczewskiego mogą odetchnąć z ulgą, bo ich ulubieniec obiecał, że nadal będzie aktywnym politykiem z mandatem. Co więcej, rekomendował już swojego potencjalnego następcę byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji pana senatora Marka Pęka.

Karczewski chciałby nadal pracować w szpitalu i pomagać ludziom. Z wykształcenia jest lekarzem ze specjalizacją chirurgii ogólnej. Oby leczył ludzi lepiej, niż próbuje uzdrowić Polskę...

Czytaj także