18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera wyborcza zmiecie PiS

Karty do głosowania leżą na ulicy! Wyborów nie będzie?

Wojciech Kozicki
04.05.2020  15:34
Czy to prawdziwe karty do głosowania? Policja pochyli się nad tym problemem
Czy to prawdziwe karty do głosowania? Policja pochyli się nad tym problemem Fot: Twitter/Aneta ObserwatorXY

Wybory prezydenckie 2020 realizowane przez Pocztę Polską mają być korespondencyjne. Czy jednak na pewno będą bezpieczne i nie dojdzie do sfałszowania wyborów? Politycy PiS twierdzą, że głosy Polaków będą chronione jak złoto w forcie Knox. Tymczasem karty wyborcze już leżą na ulicach!

Jak będą wyglądały karty wyborcze w tym roku? Mieszkańcy Głogowa już wiedzą! Jak podaje „Polsat News”, na jednej z głogowskich ulic leżały karty do głosowania korespondencyjnego. Policja bada, czy były oryginalne. Należy przypomnieć, że niedawno karty wyciekły również do internetu.

Wybory prezydenckie i karty do głosowania

Karty wyborcze leżały na chodniku, jezdni i parkingu przy ul. Sienkiewicza w Głogowie. Kilkanaście sztuk takich dokumentów zebrali funkcjonariusze powiadomieni przez mieszkańców – pisze polsatnews.pl

Jak długo karty do głosowania korespondencyjnego leżały na ulicy? Niektórzy twierdzą, że widzieli je już w niedzielę, ale sądzili, że to śmieci. „Wirtualna Polska” donosi również, że na kartach były nazwiska kandydatów oraz urzędowe pieczątki.

Głosowanie korespondencyjne to porażka PiS?

Jedna z mieszkanek Głogowa uznała, że to świadectwa szkolne, bo miały czerwony pasek. Jeśli były to prawdziwe karty, to rząd PiS wystawił sobie niezłe świadectwo i nie zdał egzaminu z wyborów. Zasłużył na pałę?

Takie karty znajdowano w jednym rejonie miasta, blisko siebie. Ustalamy, czy ktoś je tam rozrzucał, czy może po prostu zostały rozwiane przez wiatr. Trudno je nazwać kartami do głosowania, bo takich kart jeszcze nie ma. To są karty, na których umieszczono nazwiska kandydatów w wyborach prezydenckich. Przede wszystkim ustalamy, kto i dlaczego je zrobił – informuje Podinspektor Bogdan Kaleta z policji w Głogowie.(tvn24.pl)

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze