18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Może zastąpić Trzaskowskiego

Kidawa-Błońska jednak będzie prezydentem?

Wojciech Kozicki
18.05.2020  12:20
Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? Może zastąpić Trzaskowskiego
Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy? Może zastąpić Trzaskowskiego Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Niektórzy twierdzą, że Małgorzata Kidawa-Błońska przegrała wybory prezydenckie w momencie, gdy ogłosiła swoją kandydaturę. Kobieta zmienną jest, ale po wielu wahaniach w końcu podjęła decyzję -  nie startuje w wyścigu do Belwederu. Koalicja Obywatelska ma na nią nowy plan -  czy to przyszła prezydent Warszawy?

Jak wygląda dno z bliska? Małgorzata Kidawa-Błońska ze swoimi sondażami może coś o tym powiedzieć. Podobno sama podjęła decyzję o wycofaniu się z wyborów prezydenckich, a jak mówią politycy PO, musi odpocząć, bo zmęczyła się walką o odwołanie wyborów. Nie odchodzi jednak z polityki i może dostać wkrótce niezłą fuchę. Twierdzą również, że "zapłaciła za uczciwość wobec Polaków i troskę o wartości".

Małgorzata Kidawa-Błońska prezydentem Warszawy?

Nowym prezydentem ma szansę zostać Rafał Trzaskowski. Być może naprawi Polskę lepiej niż słynną szybę w drzwiach, bo jako prezydent kraju będzie miał więcej środków niż tylko taśma samoprzylepna. Kto jednak zastąpi go na stanowisku w stolicy?

To pytanie padło podczas wywiadu z Borysem Budką na antenie RMF24. Szef PO twierdzi, że jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, ale liczy na wspólne wskazanie Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że to warszawiacy wybiorą nowego włodarza miasta, ale nie wykluczył, że będzie to Malgorzata-Kidawa Błońska.

Każdy scenariusz jest dopuszczalny. Na razie wygrajmy wybory prezydenckie – powiedział Borys Budka w rozmowie z RMF24.

Przeczytaj więcej
Komentarze