18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie miała wyboru?

Kidawa rezygnuje z wyborów. Jest decyzja!

Wojciech Kozicki
14.05.2020  17:23
Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach, bo nie dali jej wyboru?
Kidawa-Błońska nie weźmie udziału w wyborach, bo nie dali jej wyboru? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Małgorzata Kidawa-Błońska prezydentem Polski? Patrząc na jej wpadki, wypowiedzi oraz sondaże szorujące po dnie, prędzej uwierzylibyśmy, że Robert Biedroń zostanie papieżem. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zapowiadała jednak, że będzie walczyła do końca. Okazuje się, że koniec właśnie nadszedł.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie wygra wyborów prezydenckich z prostego powodu… nie weźmie w nich udziału! Jak donosi RMF24.pl, to już pewne i postanowione, marszałek Sejmu rezygnuje z kandydowania. Nie wiadomo, czy to jej samodzielna decyzja, czy po prostu nie miała wyboru. Sądząc po ostatnich wypowiedziach polityków opozycji, to na kandydatce postawiono krzyżyk na długo przed wyborami.

Nowy kandydat na prezydenta

Anonimowe źródło podało, że w piątek o godzinie 10:00 zbierze się zarząd Platformy Obywatelskiej i wówczas oficjalnie zapadnie wyrok. Ruszyły już jednak przygotowania do kampanii prezydenckiej nowego kandydata.

Kto zastąpi Kidawę-Błońską w wyborach?

Kto zastąpi Kidawę-Błońską? Dziennikarze dowiedzieli się, że pod uwagę brani są prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i europoseł Radosław Sikorski. Niektórzy z partii biorą też pod uwagę Borysa Budkę i Bartosza Arłukowicza. Mówiło się, że w wyborach mógłby wziąć udział marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Podobno nie jest jednak zainteresowany startem w wyborach i umywa od tego ręce…

Jeszcze dziś w Platformie Obywatelskiej ma się odbyć seria rozmów. Ich finałem będzie zaplanowany na jutro zarząd partii. Jeśli uda się porozumieć, to jutro po zarządzie PO zmiana kandydata zostanie ogłoszona. Jeśli nie, to całość może się opóźnić nawet o kilka dni – ujawnia RMF.

Przeczytaj więcej
Komentarze