18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jeszcze tylko chwila

Kiedy KONIEC MASECZEK w Polsce? Jest przeciek i termin

Emilia Waszczuk
22.03.2022  10:47
Ministerstwo Zdrowia zniesie obowiązek noszenia maseczek
Ministerstwo Zdrowia zniesie obowiązek noszenia maseczek Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Pandemii mówimy papa? We wtorek rząd PiS zdecyduje o terminie zniesienia ostatnich obostrzeń. Jest przeciek z datą "wracania do normalności".

Od kilku dni minister zdrowia Adam Niedzielski przekonuje, że pandemia nie jest już problemem Polaków i trzeba wrócić do normalności. Adam Niedzielski nie jest lekarzem, tylko ekonomistą, myśli więc jak ekonomista i liczy zyski, a omija straty w ludziach i zdrowiu. A tak się składa, że ze zdrowiem nadal mamy potężny problem.

Nadal codziennie wykrywanych jest około 10 tysięcy zakażeń (we wtorek 22 marca Ministerstwo Zdrowia informuje o 10 149 nowych przypadkach), nadal umierają pacjenci z COVID-19 (tylko ostatniej doby odnotowano 133 zgony). Adam Niedzielski uważa jednak - całkiem jak jego kumpel Mateusz Morawiecki 1,5 roku temu - że "już nie trzeba bać się tego wirusa" i można wracać do normalności.

Rząd znosi obostrzenia

A skoro tak, to rząd PiS zamierza zrezygnować z ostatnich obostrzeń, w tym z kwarantanny, izolacji chorych i maseczek ochronnych. Wstępnie twierdzili, że powinno to nastąpić z dniem pierwszego kwietnia. Ich plany odrobinę się chyba jednak zmieniają.

Jeszcze we wtorek Rada Ministrów podjąć ma ostateczną decyzję w sprawie znoszenia ograniczeń i nakazów. Co zdecydują? Tego do końca nie wiadomo, jednak portal Interia dotarł do informacji, wedle których zmiany miałyby nadejść wcześniej, niż planowano. Już od poniedziałku 28 kwietnia całkowicie zniesiony miałby zostać nakaz używania maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych, w tym w komunikacji miejskiej czy sklepach. Nie wiadomo na razie, co z pozostałymi pomysłami Adama Niedzielskiego - kwarantanną i izolacją.