18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabiorą wszystko, nawet duszę

Kiedy Nowy Ład? Polacy już czują rękę PiS w kieszeni

Wojciech Kozicki
14.05.2021  10:07
Nowy Ład PiS - kiedy ogłoszą i komu zabiorą pieniądze?
Nowy Ład PiS - kiedy ogłoszą i komu zabiorą pieniądze? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Niezły nieład mają w tym PiS, bo Nowy Ład miał być ogłoszony już dawno temu I CO? Jeśli nie mogliście spać w oczekiwaniu na nowy program socjalny PiS, to mamy dobrą wiadomość. Wiemy kiedy partia ogłosi nowe informacje o planowanych zmianach.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po czwartkowym spotkaniu kierownictwa PiS potwierdziła na Twitterze plotki i doniesienia. Program Polski Ład zostanie zaprezentowany w sobotę 15 maja o godz. 10.00. Wiadomo jakie sektory obejmie nowy plan grabieży pieniędzy Polaków: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Kiedy Nowy Ład PiS i KOMU ZABIORĄ PIENIĄDZE?

Premier Morawiecki podczas kongresu Impact'21 próbował wyjaśnić światu, czym będzie Nowy Ład PiS. Trzeba przyznać, że nikt w tak piękny sposób nie umie wytłumaczyć Polakom, że zabierze wyborcom pieniądze, a może później trochę im odda.

Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego, tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy – wyjaśnił Morawiecki.

Szczególnie interesujący jest „wielki program inwestycji w polskie zdrowie”. Prawdopodobnie, by załatać dziurę w budżecie, składka zdrowotna zostanie podniesiona o 10% lub nie będzie można jej odliczyć w zeznaniu podatkowym. Co za niespodzianka…

Jak ujawnił jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, Nowy Ład na 99% ma być ogłoszony w sobotę, choć zależy to od kierownictwa. Potwierdził to również Jacek Sasin w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Następnie politycy PiS wybiorą się na wycieczkę po Polsce. Na objazdowych debatach będą spijali sobie z dzióbków, przekonując Polaków, jak cudowne i rewolucyjne są planowane zmiany.

Tacy to pożyją! Gdy Polacy są zamknięci w domach i klepią biedę, politycy PiS będą jeździli po kraju na koszt obywateli…

Czytaj także
Przeczytaj więcej