18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Starcie gigantów

Kiedy debata Tusk-Kaczyński? Polityk PiS przekazał informacje

19.10.2021  12:08
Jarosław Kaczyński spotka się z Donaldem Tuskiem?
Jarosław Kaczyński spotka się z Donaldem Tuskiem? Fot: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Jarosław Kaczyński do tej pory nie najlepiej wspomina debaty z Donaldem Tuskiem, przez co od dawna ich unika. Ostatnio jednak pojawiło się światełko w tunelu, po tym, jak prezes PiS oświadczył, że spotka się z byłym premierem, o ile ten go przeprosi. Kilka godzin później jego żądania zostały spełnione, przez co wyborcy czekają na polityczne starcie gigantów.

Donald Tusk już kilkukrotnie namawiał Jarosława Kaczyńskiego do udziału w politycznej debacie. Prezesowi jednak niespieszno na toczenie boju z największym wrogiem.

Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami! - mówił Tusk.

Wydawałoby się, że lider Zjednoczonej Prawicy nie wyjdzie "z tej swojej jaskini", ale po ostatniej rozmowie w RMF FM pojawiło się światełko w tunelu. Jarosław Kaczyński przyznał, że jeśli Donald Tusk go przeprosi, odbędzie się wspólna debata.

Morawiecki zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Lider PO jeszcze tego samego dnia napisał na Twitterze: "Przepraszam, Jakru. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję". Wydawałoby się, że polityczna dyskusja dwóch partyjnych liderów to tylko kwestia czasu, lecz politycy PiS przyznają, że do tego raczej nigdy nie dojdzie.

Cokolwiek miałoby wyjść z tej debaty dzisiaj i dlaczego prezes miałby rozmawiać akurat z Tuskiem, a nie na przykład z Włodzimierzem Czarzastym albo Szymonem Hołownią? Celem Tuska jest próba przypomnienia jego starych dobrych czasów. My nie będziemy się jednak bawić w pompowanie Tuska. Jeśli dotrwa do wyborów, to możliwe, że jakieś debaty się jednak odbędą - tego nie można wykluczyć - mówi w rozmowie z "Gazetą" anonimowy polityk PiS.

Podczas wywiadu z portalem gazeta.pl jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że debata nie jest wykluczona, natomiast przeciwnikiem Donalda Tuska nie będzie prezes PiS, a Mateusz Morawiecki.

Przed Morawieckim Tusk jest zestrachany, bo z premierem musiałby się twardo zmierzyć na dane o rekordowo niskim bezrobociu czy wzrostach zarobków za rządów PiS - dodał rozmówca.

Wszystko wskazuje na to, że na najbliższą debatę trzeba będzie poczekać do 2023 roku. PiS wygra nadchodzące starcie?