18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy gdzie przeżyją "pierwszy raz"

Kiedy Biden spotka się z Dudą?

Wojciech Kozicki
10.03.2021  11:35
Kiedy spotkanie Duda Biden? Są nowe informacje o wizycie i celach
Kiedy spotkanie Duda Biden? Są nowe informacje o wizycie i celach Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Kiedy spotkanie Andrzeja Dudy z Joe Bidenem? Okazuje się, że jest już wstępny możliwy termin, o czym poinformował minister Andrzej Dera. Co mógłby podpisać polski prezydent, gdy ewentualnie odwiedzi USA?

Ta wiekopomna chwila nadchodzi nieubłaganie, Andrzej Duda i Joe Biden w końcu się spotkają. Kiedy może to nastąpić? Minister Andrzej Dera w Programie Pierwszym Polskiego Radia zdradził kilka szczegół dotyczących budowania relacji z nową amerykańską administracją. Przyznał, że trwają intensywne rozmowy ze współpracownikami Bidena.

Stosunki międzynarodowe Andrzeja Dudy

Okazuje się, że swój „pierwszy raz”. Duda i Biden przeżyją prawdopodobnie na szczycie NATO, który przewidywany jest na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Dopiero później zapadnie decyzja, czy być może następca Trumpa przyleci do Polski, czy pierwszy narciarz RP poleci do USA. Dla Polaka ta druga opcja zapewne jest niezwykle kusząca, bo Stany Zjednoczone to kraj wielkich możliwości, można tam podpisać mnóstwo rzeczy! Mógłby też przywieźć pamiątkowe długopisy.

To są normalne praktyki w dyplomacji, że najpierw rozmawia zaplecze, by w przyszłości rozmawiali szefowie, tak było, jest i będzie w polityce zagranicznej i w dyplomacji – zapewnia prezydencki minister Andrzej Dera. (Polskie Radio)

Dera zapewnia, że jak na razie Polska i USA dobrze się dogadują, a nawet jest „pełna akceptacja celów strategicznych w ramach współpracy”. Mowa m.in. o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, kwestiach energetycznych, budowie elektrowni atomowej w Polsce oraz współpracy energetycznej.

Czytaj także