18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pospieszyli się

Wybory prezydenckie za miesiąc??? "To najpóźniejsza data"

19.05.2020  16:35
Wybory prezydenckie. Jest data
Wybory prezydenckie. Jest data Fot: Bartlomiej Zborowski/East News

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie i jak mają wyglądać? To drugie dopiero się okaże. Data zaś jest już niemal pewna. Zagłosujemy już w czerwcu!

PiS zależy na jak najszybszym przeprowadzeniu wyborów - już nawet ich wewnętrzne sondaże pokazują, że poparcie dla Andrzeja Dudy topnieje. W ostatnich dniach procent osób chcących oddać na niego głos spadł poniżej 50, gdy do walki o stołek dołączył Rafał Trzaskowski, poparcie poleciało w dół jeszcze bardziej. Druga tura już teraz jest nieunikniona.

Politycy PiS wiedzą, że aby zwyciężyć, muszą przeprowadzić wybory jak najprędzej. Obstają przy tym, że musi być to czerwiec. I zdaje się, że termin został już zaklepany - to 28.06.

Dworczyk o dacie wyborów

To, że wybory prezydenckie odbędą się w ostatni weekend czerwca, zdaje się potwierdzać szef KPRM, Michał Dworczyk. Twierdzi przy tym, że data nie jest jeszcze ostatecznie ustalona, a ostatnia niedziela najbliższego miesiąca to najodleglejszy termin, na jaki państwo może sobie pozwolić.

28 czerwca to ostatni termin, w którym można przeprowadzić wybory, chcąc dochować wszystkich pozostałych terminów i zobowiązań nałożonych przez prawo, tak żeby po 6 sierpnia Polska miała prezydenta. Przeprowadzenie wyborów w późniejszym terminie, a mam na myśli I turę, powodowałoby, że po 6 sierpnia nie będzie wybranego prezydenta RP

- powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

O tej samej dacie mówi też polityk Lewicy - Krzysztof Gawkowski, który po obradach okrągłego stołu poinformował, że to najbardziej prawdopodobny termin, który pasuje wszystkim, a którego chce PiS.

Po tym spotkaniu pewne jest jedno: chcemy, żeby wybory prezydenckie odbyły się jak najszybciej i termin tych wyborów to najprawdopodobniej 28 czerwca 2020 r. To już jesteśmy w stanie powiedzieć, bo przedstawiciele PiS powiedzieli, że to własne ta data będzie obligowała kalendarz wybroczy

- oświadczył Gawkowski.

Przeczytaj więcej
Komentarze