18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pierwsze zatrzymania

Powiesili "posła" na drzewie, odcięli głowę. Sprawców może być kilku

Emilia Waszczuk
02.10.2019  18:16
Powiesili "posła" na drzewie, odcięli głowę. Sprawców może być kilku
Powiesili "posła" na drzewie, odcięli głowę. Sprawców może być kilku Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER

Świętokrzyska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, podejrzanych o "powieszenie posła na drzewie". Śledczy twierdzą, że to nie koniec, bo sprawców mogło być więcej.

Szef świętokrzyskich struktur PO, poseł Artur Gierada, padł ofiarą okrutnego czynu. W sprawie aresztowano jak na razie dwie osoby, śledczy nie wykluczają jednak, że zatrzymań będzie więcej.

Policjanci po przeglądnięciu monitoringu i przepytaniu świadków zatrzymali dwóch mieszkańców miasta: 31 i 25-latka. Najprawdopodobniej były z nimi jeszcze inne osoby. Jeszcze nie zostały zatrzymane, ale to tylko kwestia czasu

- poinformował w rozmowie z Polsatem asp. Artur Majchrzak z KWP w Kielcach.

Jak się okazuje, w nocy z piątku na sobotę, na drzewie w parku przy ul. Źródłowej zawisł Artur Gierada, a właściwie jego kartonowa podobizna. Baner miał odciętą część głowy i wymownie splątane taśmą nogi/

Pierwsze zatrzymania

Zawiadomienie w prokuraturze złożył w poniedziałek sam Artur Gierada. Dopiero wtedy sprawą zainteresowali się śledczy. Teraz prokuratura informuje, że "prowadzą dodatkowe czynności".

One muszą być zrealizowane, aby prokurator podjął decyzję jeśli chodzi o zarzuty. Dopiero po ich wykonaniu będą prowadzone czynności z zatrzymanymi osobami

- mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Kto i dlaczego wpadł na pomysł, by powiesić posła? Gierada zna na to odpowiedź. Twierdzi, że to ewidentna wina PiS i TVP.

Dzisiaj została przekroczona kolejna granica. Dzisiaj również się zastanawiam, czemu tak się dzieje - i mogę powiedzieć, że jest to zrobione przez masę płynącego hejtu i szerzenia nienawiści, które wychodzą z jednej opcji politycznej, często niestety rozpropagowywane przez telewizję publiczną, co mówię z dużą przykrością

- mówił w sobotę na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Przypomnijmy, posłowie i posłanki PO już raz zawiśli, tyle że na szubienicach. Wtedy za "uśmierceniem" polityków stali narodowcy.