18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobiorą wam się do duszy

Kierowcy zapłacą TVP. Kary za radio w aucie

Wojciech Kozicki
04.10.2022  11:58
Kierowcy zapłacą na TVP.  Listonosze sypią karami za radio w aucie
Kierowcy zapłacą na TVP. Listonosze sypią karami za radio w aucie Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

Abonament RTV idzie w górę, a do tego PiS zaczęło masowe kontrole, by ściągać kary za niepłacenie abonamentu. To jednak chyba za mało. Skąd wziąć pieniądze na TVP? Polscy kierowcy zapłacą za radio w samochodzie.

Polskie drogi to dla PiS dojna krowa. Wysokość mandatów poszła w górę, a kierowcy zapłacą dodatkowy podatek i wyższe składki. Na tym jeszcze nie koniec, bo teraz uiszczą jeszcze opłaty na TVP. Zgodnie z ustawą o abonamencie RTV, każdy posiadacz radia lub telewizora jest zobowiązany do zarejestrowania takiego odbiornika w placówkach pocztowych, a także regularnego uiszczania opłat z tego tytułu. Za radio w samochodzie też trzeba zapłacić. Listonosze dobiorą wam się do duszy!

Abonament RTV za radio w samochodzie. Kary i opłaty

Od teraz listonosze mogą przeprowadzać kontrole. Zaglądają przez szybę do samochodów i robią zdjęcie jeśli tylko dostrzegą radio. Żarty się skończyły, bo właściciele firm już otrzymują wezwania do zapłaty.  Abonament trzeba zapłacić, gdy "istnieje domniemanie, że radio w samochodzie jest podłączone i działa". Co więcej, "ciężar udowodnienia niepodłączenia radia spoczywa na jego posiadaczu".

Jak przypomina Polsat News, zwolnieni z opłat za radio w samochodzie są jedynie ci, którzy opłacają już abonament za radio lub telewizję znajdujące się w domu.
Kierowcy już próbują oszukać listonoszy. Po prostu zasłaniają radio w autach, np. kartonem.

Portal Infor przypomina, że od 1 stycznia 2023 roku za samo radio w samochodzie trzeba będzie zapłacić 8,7 zł miesięcznie. 

Podwyżka abonamentu za radio w samochodzie w 2023 roku sprawia, że wzrośnie też wartość kar za brak opłaconego abonamentu RTV za auto. Ile wyniesie? Opłata nadal sięgnie 30-krotności standardowej opłaty. To oznacza 261 zł kary za radio i 819 zł kary za odbiornik radiowo-telewizyjny. Co więcej, właściciel pojazdu lub jego posiadacz zostanie zobowiązany do opłacenia zaległych abonamentów od momentu rejestracji pojazdu – wyjaśnia portal Infor.

No tak, przecież TVP buduje nową siedzibę za 600 mln zł. Za „Bóg zapłać” się nie zrobi…

logo Tu się dzieje