18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok!

Kim chciał zostać Duda? Ojciec ujawnił sekret prezydenta

01.06.2021  14:22
Andrzej Duda nie zawsze marzył o politycznej karierze
Andrzej Duda nie zawsze marzył o politycznej karierze Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Jakim dzieckiem był Andrzej Duda? Prezydent nie zawsze rozmyślał o wielkiej, politycznej karierze. Z okazji Dnia Dziecka o jego marzeniach z dzieciństwa opowiedział Jan Tadeusz Duda.

Wkrótce minie sześć lat odkąd Andrzej Duda został prezydentem Polski. Wcześniej pracował między innymi jako europoseł oraz podsekretarz w kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Z okazji Dnia Dziecka ojciec Jan Duda ujawnił nieco szczegółów dotyczących życia prywatnego obecnego prezydenta.

Andrzej był dobrym, grzecznym dzieckiem, dobrze się uczył, ale też psocił tyle, ile trzeba było. I dobrze. Pozwalaliśmy mu na wolność - przyznał Jan Tadeusz Duda.

Jak wspominają rodzice prezydenta, wakacje Andrzej często spędzał nad morzem, na rowerze, a także spacerując po górach, głównie po Beskidzie.

Andrzej Duda nie zawsze marzył o polityce

Jan Tadeusz Duda przyznaje, że pokazywanie świata dziecku było dla niego priorytetem, a ojcostwo wyjątkowo go angażowało i sprawiało przyjemność.

Byłem ojcem pasjonatem, bardzo mnie jego wychowywanie angażowało. Andrzej jako mały chłopczyk miał chyba ze trzy resoraki. Uwielbiał się nimi bawić. I chciał zostać kiedyś kierowcą. Razem też się bawiliśmy. To był świetny czas, będę go bardzo miło wspominał – podsumował 72-latek.

Po latach Andrzej Duda zmienił swoje zainteresowania, angażując się między innymi w jazdę na nartach. Prezydent stracił szansę na wielką karierę?

Czytaj także
Przeczytaj więcej