18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zbiera papierki i jest śpiochem

Oto nowa wiceminister finansów. Kim jest Anna Chałupa?

Wojciech Kozicki
17.04.2020  16:43
Ministerstwo Finansów stawia na młodych - kim są Anna Chałupa i Piotr Patkowski?
Ministerstwo Finansów stawia na młodych - kim są Anna Chałupa i Piotr Patkowski? Fot: Twitter

Koronawirus w Polsce szaleje, nadciąga kryzys, pieniędzy brakuje, a firmy i osoby prywatne klepią biedę. Rząd PiS idzie na całość, by ratować kraj i stawia na "młodzież". Ministerstwo Finansów zatrudniło nowe osoby. Kim są Anna Chałupa i Piotr Patkowski?

Kryzys w Polsce szaleje, koronawirus maltretuje gospodarkę, a w Ministerstwie Finansów trwa wymiana kadr. Ogłoszono, że nowym wiceministrem finansów i głównym rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych został 29-letni Piotr Patkowski. To nic, że nie ma wyksztalcenia ekonomicznego, ale startował w wyborach parlamentarnych w 2019 roku z listy PiS z Lublina. Mandatu nie dostał, ale jak pisze Business Insider, „od lat obracał się w kręgach premiera Mateusza Morawieckiego”.

Przypuszczamy, że gdyby szefem MON był nadal Antoni Macierewicz, młody polityk zapewne trafiłby pod jego skrzydła. Szef podkomisji smoleńskiej udowodnił, że lubi mieć pod sobą młodych współpracowników jak np. Janniger i Misiewicz.

Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pełnił też funkcję dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na początku 2020 r. mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji. Uczestnik Zespołu Programowania Prac Rządu -  przybliżyło postać Patkowskiego Ministerstwo Finansów.

Kim jest Anna Chałupa?

Anna Chałupa to nowa wiceminister finansów i wiceszefowa Krajowej Administracji Skarbowej. Jak podają media, jest harcerką i absolwentką ekonomii ze specjalizacją w dziedzinie menedżerskiej, a do tego ukończyła studia podyplomowe na kierunku rachunkowość i podatki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Businessinsider.com.pl przypomina, że była audytorem wewnętrznym i dyrektorem finansowym w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Siechnicach. W 2014 roku uzyskała Certyfikat Księgowy Ministra Finansów RP, a w 2018 roku Marian Banaś powołał ją na dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Chałupa już stała się bohaterkę memów. Media przypomniały jej notę biograficzną, którą sporządziła pracując w Izbie Administracji Skarbowej.

W Zawiszy od 1999 roku. Przez 7 lat drużynowa 2. Drużyny Bolesławieckiej św. Anny, była szefowa środowiska bolesławieckiego i Ogniska św. Klary. Jeszcze niedawno asystentka komendantki chorągwi dolnośląskiej ds. zielonej gałęzi i asystentka namiestniczki harcerek. Szczęśliwa absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego - pani magister ekonomii menadżerskiej. Obecnie pracuje w zawodzie, a także udziela się na terenie swojego Osiedla we Wrocławiu. Prywatnie pasjonatka gór, kuchni i kultury włoskiej. Wielbicielka gitary, cynamonu, Kubusia Puchatka, nocnych rozmów i szeroko pojętej komunikacji międzyludzkiej. Z natury optymistka, marzyciel, śpioch, zbieracz rzeczy wszelakich, a zwłaszcza papierków od czekolady, ulotek filmowych i ulubionych książek – pisała o sobie Chałupa. (businessinsider.com.pl)
Czytaj także