18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to się porobiło

Kinga Duda POMOŻE KACZYŃSKIEMU??? Szokujące doniesienia

Emilia Waszczuk
17.12.2020  09:18
Kinga Duda pomoże Jarosławowi Kaczyńskiemu?
Kinga Duda pomoże Jarosławowi Kaczyńskiemu? Fot: Jan BIELECKI/East News

Nowa, dziwna koalicja. Kinga Duda zajęła się projektem, który może przynieść wymierne korzyści Jarosławowi Kaczyńskiemu. Czy to zaplanowane działanie?

Kinga Duda miała być powiewem świeżości, głosem nowego pokolenia, sojuszniczką młodych Polaków... Niestety, powrót prezydenckiej córki do kraju i objęcie posady doradcy społecznego głowy państwa, zdaje się być jedynie kapiszonem. Pani Kingi nie widać i nie słychać, od lata głos publicznie zabrała tylko raz - w sprawie aborcji.

Teraz ma się to jednak zmienić, Kinga Duda będzie ponoć w końcu aktywna. Córka Andrzeja Dudy spotkała się ostatnio z krytykami swojego ojca, teraz zajmie się projektem powołania sędziów pokoju. I prawdopodobnie pomoże Jarosławowi Kaczyńskiemu - sugeruje wp.pl.

Kinga Duda i sędziowie pokoju

Kindze Dudzie bardzo zależy na utworzeniu instytucji sędziów pokoju, zależeć zaczęło także prezesowi PiS. Córka prezydenta ma przygotować dla rządu analizy prawne i opracowania w sprawie powołania instytucji, a Jarosław Kaczyński daje ponoć zielone światło dla przyjęcia odpowiedniej ustawy.

Tymczasem sędziowie pokoju to projekt, o który od dawna walczy Paweł Kukiz. Polityk, który kiedyś zarzekał się (wtedy jeszcze śpiewał), że politykiem nigdy nie będzie, w ostatnim czasie stracił sojuszników - został wyrzucony z Koalicji Polskiej (koalicja z PSL). Teraz on i jego koledzy z Kukiz'15 są trochę jakby bezdomni i nie wiedzą, gdzie się podziać.

Kinga Duda pomoże Jarosławowi Kaczyńskiemu?

I tu łączą się losy Pawła Kukiza, Jarosława Kaczyńskiego i Kingi Dudy. Kukiz i Kaczyński już się w sprawie sędziów pokoju spotkali, ten pierwszy jest dobrej myśli.

Prezes Kaczyński nie powiedział "tak", nie powiedział też "nie". Ale generalnie jest zainteresowany przedyskutowaniem tematu dnia referendalnego raz na dwa lata, w środku kadencji, ordynacji i kwestii sędziów pokoju. Nie składał jednak żadnych deklaracji - mówił Kukiz po spotkaniu z prezesem PiS.

Od kilku tygodni mówi się, że to właśnie do PiS i Zjednoczonej Prawicy Kukizowu najbliżej, a Jarosław Kaczyński już puszcza do niego oczko i zaprasza do dołączenia. Jeśli więc PiS zacznie realizować projekty polityka-estradowca, ich związek może zacząć się zacieśniać, a Prawo i Sprawiedliwość zyska nowego koalicjanta.

Czytaj także