18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejny etap

Kinga Duda ma dość ojca? Rozpoczęła nową karierę

17.03.2021  08:13
Kinga Duda weźmie udział w szkoleniu
Kinga Duda weźmie udział w szkoleniu Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jeszcze do niedawna Kinga Duda pracowała na stanowisku doradcy społecznego Andrzeja Dudy. Po kilku miesiącach współpracy umowa została zerwana. Teraz córka prezydenta rozpocznie nową karierę.

Od września 2020 roku Kinga Duda wspierała ojca w podejmowaniu różnego rodzaju decyzji. Jednak dopingowanie Andrzeja Dudy najwyraźniej nie było ulubionym zajęciem młodej prawniczki, gdyż po czterech miesiącach zakończyła ona współprace i poszła w świat.

Kinga Duda zaczęła szkolenie

Jak poinformowało natemat.pl, Kinga Duda wybiera się na Żoliborz. Tam weźmie udział w szkoleniu zorganizowanym dla aplikantów adwokackich.

Program kursu przewiduje kształcenie w zakresie sądownictwa powszechnego i prokuratury. Aplikanci trafią do pięciu grup. Będą oni zdobywać doświadczenie na wydziałach karnych, cywilnych, a także ubezpieczeń społecznych.

W czasie zajęć praktycznych aplikant adwokackich powinien uczestniczyć w rozprawach oraz posiedzeniach, sporządzać projekty orzeczeń i ich uzasadnień, a także uczestniczyć w dydaktycznych zajęciach warsztatowych prowadzonych przez sędziów-patronów - głosi program szkolenia.

Zajęcia będą miały formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, dzięki czemu córka Andrzeja Dudy nauczy się między innymi sporządzania umów, pism oraz opinii prawnych. Po szkoleniu Kinga Duda będzie mogła rozpocząć pracę na stanowisku adwokata.

Czytaj także
Przeczytaj więcej