18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

no pięknie

Kinga Duda zbija bąki u prezydenta? Nic nie robi jako doradca

Emilia Waszczuk
02.12.2020  13:03
Kinga Duda nic nie robi jako doradca prezydenta?
Kinga Duda nic nie robi jako doradca prezydenta? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Miał być głos młodego pokolenia i nadzieja dla postępowych Polaków, jest kapiszon. Zdaje się, że Kinga Duda doradcą prezydenta jest tylko na papierze. Nie wiadomo, czym się zajmuje.

Kinga Duda to tylko słupek? Nic nie robi, a praca jako doradca prezydenta ma być jedynie ładnym wpisem w CV? Przypomnijmy, córka Andrzeja Dudy po powrocie z Londynu na wybory prezydenckie, osiadła w Polsce i przeprowadziła się do Warszawy. Zaczęła pracę jako doradca społeczny prezydenta, wynajęła mieszkanie w centrum stolicy i wróciła do renomowanej kancelarii prawnej. I o ile jej prawniczych postępów w prywatnej firmie śledzić nie możemy, to społeczeństwo chciałoby wiedzieć, czym zajmuje się pracując z głową państwa...

Kinga Duda doradcą prezydenta. Nic nie robi?

Niestety, zdaje się, że nadzieje obywateli są płonne, bo nikt o dokonaniach pani Kingi mówić nie zamierza. Nic w sumie dziwnego - w ostatnim czasie nie wiadomo nawet, czym zajmuje się prezydent. W Polsce trwają protesty, mamy potężną falę pandemii, a o nim głośno było tylko wtedy, gdy zakazał zamknięcia stoków narciarskich.

Teraz informację o tym, czym Kinga Duda zajmuje się jako społeczny doradca prezydenta, próbowała wyciągnąć Beata Lubecka w Radiu ZET. W rozmowie z Pawłem Muchą - wiceszefem Kancelarii Prezydenta - podpytywała o zadania wyznaczone latorośli Andrzeja Dudy. Bezskutecznie.

Doradcy są dla prezydenta i na jego potrzeby przedstawiają opinie

- powiedział Paweł Mucha i dodał jedynie, że Kinga doradza w sprawach dotyczących młodych Polaków. Jakich? Nie wiadomo. Wszak młodymi ludźmi (całkiem jak wszystkimi innymi) prezydent się ostatnio nie zajmował.

Czy jest więc cokolwiek, co w Kancelarii robi "głos młodego pokolenia", czyli Kinga Duda? dziewczyna podobno bardzo chce zająć się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Ale czy się zajmie, tego oczywiście też nie wiadomo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej