18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nieładnie

Kinga Duda pali się ze wstydu? Hipokryzja w Pałacu Prezydenckim

10.08.2020  17:32
Kinga Duda pali się ze wstydu?
Kinga Duda pali się ze wstydu? Fot: Jakub Kaminski/East News

Córka prezydenta znów na świeczniku. Dawid Podsiadło wypomniał Kindze Dudzie apel o równość. Pałac reaguje, ona bierze przykład z matki - milczy. I z ojca - udaje, że nic nie widzi. 

Minął niespełna miesiąc, odkąd Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie po pełnej homofobicznych haseł i dzielenia społeczeństwa kampanii. 12 lipca u jego boku stanęła córka, która na tę okazję opuściła Londyn i powróciła do Polski. Kinga Duda zdobyła się nawet na wypowiedź i ważny apel na wieczorze wyborczym, co sprawiło, że przez chwilę była uważana za bohaterkę.

Córka prezydenta apelowała w dniu wyborów o jedność i równość, o jednakowe prawa dla każdego, niezależnie od koloru skóry, wiary czy orientacji seksualnej. Minął miesiąc, a w Polsce społeczność LGBT przeżywa kolejny koszmar.

Zobacz także

Kinga Duda hipokrytka?

W Polsce trwają protesty po aresztowaniu na dwa miesiące działaczki ze "Stop Bzdurom" "Margot". Transpłciowa dziewczyna, uwięziona w ciele chłopaka, została zatrzymana i oskarżona o pobicie, a jej obrońcy twierdzą, że areszt jest karą niewspółmierną do zarzucanych czynów i działaniem czysto politycznym. Dlaczego? Bo Margot zatrzymano zaraz po tym, jak działacze LGBT rozwieszali tęczowe flagi na pomnikach.

Od zatrzymania Margot codziennie odbywają się w Warszawie protesty, a policja zatrzymuje i przetrzymuje na komisariatach ludzi, którzy w nich uczestniczą. Co gorsza, działania policjantów mają być brutalne, doszło do pobić i molestowania zatrzymanych. Co na to wszystko Kinga Duda?

Dziewczyna, która tak zawzięcie i wbrew homofobii ojca apelowała o równość i by nikt "nie bał się wyjść z domu", dziś milczy. Głos za Kingę Dudę zabrał minister prezydencki Andrzej Dera. Polityk stwierdził, że słowa i postawa córki Andrzeja Dudy nie powinny być tu wykorzystywane.

Proszę nie mieszać dwóch rzeczywistości. Pod apelem Kingi Dudy każdy może się podpisać, ale to nie jest tak, że jedna grupa będzie mówiła: "nam się należy coś więcej, musimy mieć inne prawa".

To jest stawianie się ponad zasadami równości, o których mówiła Kinga. Mnie rani, że aktywiści LGBT wchodzą na figurę Chrystusa i zawieszają majtki czy flagi

- powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Zobacz także

O jakich przywilejach i większych prawach mówił polityk? Tego nie wiadomo. Wiadomo za to, o co walczy społeczność LGBT - o równość i prawa takie same, jakie posiadają osoby heteroseksualne. W tym godność i możliwość protestowania oraz sprawiedliwego wyroku.

Dawid Podsiadło krytykuje Kingę Dudę

Nazwisko prezydenckiej córki nie pojawiło się przy okazji protestów bez powodu. O słowach Kingi Dudy przypomniał w weekend Dawid Podsiadło, który w czasie koncertu, a już po pierwszych protestach, wypomniał dziewczynie apel sprzed miesiąca.

Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...

- wyrecytował artysta w czasie występu, gdzieś między słowami piosenki.

Zobacz także