18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyjedzie za chlebem?

KINGA DUDA NA ZAKRĘCIE. Prezydencka córka straciła pracę

Emilia Waszczuk
14.01.2021  09:29
Kinga Duda już nie pracuje u ojca
Kinga Duda już nie pracuje u ojca Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Kinga Duda znów straciła pracę? W życiu prezydenckiej córki kolejne zawirowania. Właśnie pożegnała się z ważną fuchą - wyznała doradczyni Andrzeja Dudy, Zofia Romaszewska.

Kariera Kingi Dudy znów na zakręcie! Córka prezydenta w wakacje wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie odbywała staż w renomowanej kancelarii prawnej. Do kraju przyjechała, by wspierać ojca w ostatnich dniach kampanii i w dniu wyborów. I została.

W kolejnych tygodniach i miesiącach dziewczyna nie miała łatwo. Początkowo pozostawała bezrobotna i bez głosu - po wylewnym przemówieniu na wieczorze wyborczym zamilkła jak jej matka i mimo wcześniejszych zapowiedzi, wcale nie walczyła o równość w Polsce, udając, że nie widzi protestów. Później na jaw wyszło, że dostała pracę.

Kinga Duda i praca u prezydenta. Jest kryzys?

Praca ta była nie byle jaka - Kinga Duda objęła funkcję doradcy społecznego prezydenta, czyli swojego taty. Teraz okazuje się, że kariera u boku głowy państwa już się skończyła - nie będzie wielkich politycznych sukcesów, a Kinga w planach miała nawet pomoc Jarosławowi Kaczyńskiemu....

O tym, że Kinga Duda pożegnała się z funkcją doradcy prezydenta, poinformowała Zofia Romaszewska. Wierna współpracownica Andrzeja Dudy, która przekonuje, że prezydent nie jest ciamajdą, a Jarosław Kaczyński musi zacząć go szanować, ujawniła, ze Kinga w KPRP długo miejsca nie zagrzała...

Pani Kinga już nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą Prezydenta

- powiedziała Zofia Romaszewska w rozmowie z "Wprost".

Nie szczędziła przy tym krzepiących komentarzy w kierunku prezydenckiej córki. 

Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - powiedziała Romaszewska.

Kinga Duda znów wyjedzie z Polski?

Dlaczego Kinga Duda nie pracuje już z ojcem - tego nie wiadomo. Jeszcze niedawno Kancelaria Prezydenta publikowała zdjęcia dziewczyny, przekonując, że jest mocno zajęta.

Teraz informację o pożegnaniu się prezydenta z córka potwierdził rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta

- powiedział w rozmowie z PAP.

Co teraz dzieje się z dziewczyną? Jesienią poniosła się wieść, że wróciła do pracy w renomowanej warszawskiej kancelarii prawnej Maruta Wachta. Czy nadal tam jest, a może już planuje kolejny wyjazd-ucieczkę z Polski? Tego niestety nie wiemy, a profil dziewczyny w portalu Linkedin na temat jej najnowszych doświadczeń zawodowych milczy...

Czytaj także