18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska rynsztokiem Europy?

Gigantyczne kłopoty Polski przez PiS. KE "podejmie kroki prawne"

30.06.2021  14:33
KE ukarze Polskę za działania PiS?
KE ukarze Polskę za działania PiS? Fot: Planeta.p

Doigraliśmy się? Polityka nienawiści właśnie sprowadzi na Polskę potężne problemy? Jak ujawnia agencja Reuters, a potwierdza PAP, Komisja Europejska zamierza na poważnie wziąć się za Polskę. Przez PiS możemy skończyć w rynsztoku.

O tym, że rząd PiS jest najbardziej homofobicznym w najnowszej historii Polski, wiadomo od dawna. Jest też niemal najbardziej homofobicznym w całej Europie - przebijają nas chyba jedynie Węgry. Teraz nienawiść do części społeczeństwa, głoszenie, że osoby nieheteronormatywne to "zboczeńcy", szczucie, nazywanie ich ideologią, wyjść może partii bokiem i to bardzo boleśnie.

Komisja Europejska rozważa bowiem kroki prawne wobec Polski, w związku z wprowadzeniem w części samorządów "stref wolnych od LGBT". Zdaniem unijnych komisarzy, jest to jawne naruszanie nie tylko praw człowieka, ale też traktatów unijnych.

PiS: w Polsce nie ma dyskryminacji

Jak na razie nie padają jeszcze konkretne oskarżenia, sprawa jest rozwojowa, komisarze unijni zbierają i analizują materiał dowodowy. Co jednak na te doniesienia PiS? W rozmowie z Reuters rzecznik rządu oznajmił, że... w Polsce nikt nikogo nie dyskryminuje.

W Polsce nie ma przepisów, które dyskryminowałyby osoby ze względu na ich orientację seksualną - oznajmił.

Przypomnijmy zatem - w ostatnich dniach wyciekły najnowsze plany PiS, a wraz z nimi informacja, że partia chce... "zakazać ideologii LGBT". No to zdecydowanie brzmi jak tolerancja...

Czytaj także
Przeczytaj więcej