18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne uderzenie

Kolejna ZADYMA W SEJMIE. Kaczyński poniżony?

07.07.2021  14:44
Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w Sejmie Fot: Michal Wozniak/East News

Jarosław Kaczyński poniżony w Sejmie? W polskiej polityce aż się gotuje, a posłowie skaczą sobie do gardeł. Jakie było źródło nowej zadymy na szczytach władzy? Czy to upał sprawia, że w człowieku krew się gotuje?

Za nami kolejna potyczka członka Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa z wiceprezesem Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa Jarosławem Kaczyńskim! Poseł Nitras, który chciał złożyć wniosek formalny w sprawie słów Janusza Kowalskiego o Krzysztofie Śmiszku, nie przełknął zniewagi ze strony wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika. Zareagował bardzo agresywnie.

On zwariował czy jak?

- zapytał się stojący za marszałek Witek urzędnik.

Jak ty się zwracasz do posła?!

- odkrzyknął Nitras.

Sejm wrze! Jarosław Kaczyński w białej gorączce

Po tym fakcie podbiegł poskarżyć się na niego prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, który nie miał ochoty słuchać jego pretensji. Skończyło się to bardzo nieprzyzwoitą wymianą zdań - co dzieje się w Sejmie, że jest tam jeszcze goręcej niż na zewnątrz?

"Widzi pan, co oni robią?" - mówił w czasie mocnej wymiany zdań Nitras do Kaczyńskiego w kontekście działań wiceszefa MSWiA Wąsika. "Weszli do 60 mieszkań ludzi Kuchcińskiego. Zatrzymali ludzi, którzy z tą sprawą nie mieli nic wspólnego" - kontynuował Nitras. 

Na nagraniach udostępnionych przez Sejm widać, że emocje sięgają zenitu. Można podjąć próbę zrozumienia, co mówią do siebie politycy PiS i PO, ale obawiamy się, że tylko jeszcze mocniej opadną nam przez to ręce.

Ciekawią Was kulisy tego konfliktu?