18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

OBURZAJĄCE

Kolejny ksiądz-partyjniak? Ukarał 96-latkę za baner wyborczy

10.07.2020  10:03
Ksiądz ukarał seniorkę za baner wyborczy
Ksiądz ukarał seniorkę za baner wyborczy Fot: ambrozinio/Shutterstock

Oburzona rodzina i ksiądz zbyt mocno angażujący się w politykę? Jak podaje "Gazeta Wyborcza", na Żywiecczyźnie doszło do ukarania staruszki - jej winą był baner Rafała Trzaskowskiego.

W ostatnich tygodniach głośno w Polsce o upolitycznieniu kościoła katolickiego Na Jasnej Górze kazanie wygłaszała wicepremier Jadwiga Emilewicz, w Bobach ksiądz agitował nad trumną w czasie pogrzebu, w małej wiosce na Żywiecczyźnie księża ukarali 96-letnią kobietę za baner Rafała Trzaskowskiego na płocie.

Mocno wierząca seniorka od siedmiu lat, w każdy pierwszy piątek miesiąca przyjmowała w swoim mieszkaniu księdza lub szafarza z komunią świętą. Jej stan zdrowia nie pozwala na wizyty w kościele, dlatego duchowni zawsze udawali się do niej osobiście. Do ostatniego piątku.

Poparcie Trzaskowskiego = grzech

3 lipca nikt nie przyjechał. Powody? Rodzina 96-latki jest pewna - to kara za poparcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

Przez te lata poznaliśmy się z proboszczem dość dobrze, szanowaliśmy się nawzajem, choć z rozmów wynikało, że różnią nas poglądy polityczne

- mówią Gazecie Wyborczej.

Kilka tygodni temu, jeszcze przed pierwszą turą wyborów, na posesji rodziny zawisł baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Trzy dni później w ich domu pojawił się proboszcz parafii, oburzony poparciem dla kandydata KO.

Ksiądz wdał się w dyskusje z rodziną, miał dopytywać, jak ktoś z tak dobrej, katolickiej rodziny może popierać i "eksponować osobę, która jest za LGBT i homoseksualistami". Przekonywał też domowników, że z homoseksualizmu można się wyleczyć tak, jak z alkoholizmu. Zapomniał, że alkoholik zostaje alkoholikiem na całe życie i nawet najmniejsza dawka alkoholu może doprowadzić do powrotu do picia...

Rodzina sprawę zgłosiła już bielsko-żywieckiej kurii. Ta przeprasza i zapewnia, że sytuacja się nie powtórzy. - Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej.  Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza – poinformował ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze