18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia grozy

Kolejny minister ma koronawirusa. Coraz więcej zakażeń w rządzie

11.10.2020  20:57
Kolejny minister ma koronawirusa
Kolejny minister ma koronawirusa Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus z całą mocą atakuje w polskim rządzie. Do tej pory wśród polityków stosunkowo rzadko słyszało się o COVID-19. Teraz sytuacja znacznie się zaostrza. Aktualnie Polakami wstrząsnęła wieść o chorobie wiceministra aktywów państwowych - Janusza Kowalskiego.

Janusz Kowalski otrzymał wynik potwierdzający zakażenie koronawirusem. To kolejny przypadek w rządzie, kiedy COVID-19 uderza w polityków. Do tej pory Sejm zdawał się być wolny od panemii, ale wraz ze wzrostem zachorowań - wzrasta też liczba osób zagrożonych pandemią.

Janusz Kowalski ma koronawirusa

Wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski - sam poinformował o zakażeniu koronawirusem, które przypadło mu w udziale. Zaapelował również do osób, z którymi miał kontakt w ostatnim czasie.

Właśnie otrzymałem dodatni wynik testu na koronawirusa. Wszystkich, z którymi miałem kontakt, proszę o pozostanie w domach, zachowanie ostrożności i działanie zgodnie z procedurami. Choroba nie wybiera

- napisał wiceminister Janusz Kowalski.

W ubiegłym tygodniu związku z informacją o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Przemysława Czarnka, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki, tylko niektórzy nowi ministrowie zostali zaprzysiężeni.

Wielu polityków przebywa również na kwarantannie. Są wśród nich: Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, odchodzący szef MEN Dariusz Piontkowski oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. Strach pomyśleć, co będzie dalej.

Przeczytaj więcej
Komentarze