18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terror i neobolszewizm?

Kolejny polityk PiS atakuje LGBT. Ostro w Radiu ZET

15.06.2020  09:41
Politycy PiS kontra LGBT - wojna z ideologią?
Politycy PiS kontra LGBT - wojna z ideologią? Fot: Facebook/Radio ZET

Wybory prezydenckie już wkrótce, termin zbliża się nieuchronnie. Tymczasem prawicowi politycy rozpoczęli otwartą walkę z LGBT. Najpierw poseł Żalek, później wypowiedź Andrzeja Dudy i komentarz Terlikowskiego, a teraz do przeciwników tęczowych kolorów dołączył Michał Dworczyk.

Polska prawica idzie na wojnę z LGBT? Odkąd poseł Żalek w TVN24 stwierdził, że „LGBT to nie ludzie, tylko ideologia”, rozpętało się piekło. Do sprawy odniósł się również szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. W audycji „Gość Radia ZET” pozwolił sobie na ostry komentarz. Czy wpłynie to na poparcie Andrzeja Dudy i sondaże?

PiS kontra LGBT

Zdaniem Dworczyka ideologia LGBT próbuje agresywnie wkraczać w kolejne sfery życia. Stwierdził, że trwa obecnie próba sterroryzowania przez nią ludzi, którzy mają inny pogląd na wychowanie seksualne i sprawy światopoglądowe. Uznał, że są oni zastraszani i zmuszani do przyjęcia innej wizji świata.

Podkreślił, że ostre wypowiedzi o LGBT mogą padać, bo mamy w kraju wolność i demokrację, a każdy ma prawo do swoich przekonań. Jego zdaniem nikogo nie powinny interesować cudze preferencje seksualne.

Wszyscy w Polsce są równi wobec prawa. Każdemu należy się szacunek, niezależnie od przekonań religijnych, koloru skóry, poglądów politycznych, preferencji seksualnych. Ale nie ma zgody na brutalne wprowadzanie różnych ideologii do szkół, bez zgody rodziców. Nie ma zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne  - powiedział Michał Dworczyk w wywiadzie z Radiem ZET.

Michał Dworczyk o LGBT w Radiu ZET [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze