18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

doigra się?

Komornik zapuka do Kaczyńskiego? Prezes w opałach

Emilia Waszczuk
22.07.2020  13:22
Komornik zapuka do Kaczyńskiego?
Komornik zapuka do Kaczyńskiego? Fot: Jacek Domiński/REPORTER

Jarosław Kaczyński ma poważne problemy. Prezes PiS nie chce wykonać prawomocnego wyroku sądu. Za karę może go czekać wizyta komornika.

Jarosław Kaczyński nie ma konta w banku, a pieniądze trzyma w skarpecie? Plotka taka, choć ponoć nieprawdziwa, od lat krąży po Polsce. Nawet jeśli jednak szef PiS dotąd nie zawitał w żadnym banku, by założyć w nim rachunek, może go czekać niemiła niespodzianka.

Komornik u Kaczyńskiego

Prezes PiS przegrał sprawę w sądzie. Swego czasu, w jednym z wywiadów oskarżył Radosława Sikorskiego o "zdradę dyplomatyczną".  Były minister spraw zagranicznych się zdenerwował i Jarosława Kaczyńskiego pozwał. 8 lipca sąd orzekł o winie prezesa i nałożył na niego karę.

Kaczyński miał 7 dni na opublikowanie przeprosin, czas minął, a wyrok nie został wykonany. Teraz pełnomocnik Sikorskiego - Elżbieta Kosińska-Kozak - zapowiada kolejne kroki prawne i złożenie do sądu wniosku o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności. Jeśli sąd się do niego przychyli, Kaczyński będzie musiał opublikować przeprosiny, albo kara zostanie wyegzekwowana w postaci grzywny - komornik wejdzie Kaczyńskiemu na konto.

To, że jeszcze Jarosław Kaczyński mnie nie przeprosił, jest trochę zaskakujące. Zwłaszcza w wykonaniu prezesa partii, która prawo i sprawiedliwość ma w nazwie. Prawomocne wyroki sądu wypadałoby wykonywać

- komentuje Radosław Sikorski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W ostateczności komornik może wejść na konto Kaczyńskiego i możemy to wykonać za niego. Taki nakaz komorniczy w tej sprawie oprawię sobie w ramkę - dodaje.

Czytaj także