18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobre rady?

Komorowski radzi Trzaskowskiemu jak wygrać wybory

30.06.2020  20:45
Komorowski przegrał wybory, ale radzi jak je wygrać
Komorowski przegrał wybory, ale radzi jak je wygrać Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

II tura wyborów prezydenckich nadciąga jak tsunami, kampania wyborcza to niemal walka na noże. Kto wygra wybory? Rafał Trzaskowski zapewne ostro głowi się wraz ze sztabem jak pokonać Dudę. Dobrą radą służy mu były prezydent Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski najlepsze polityczne czasy ma już za sobą. Ustatkował się, zapewne nie skacze już po stołkach, a być może nawet pisze słowo „ból” poprawnie. Najwyraźniej ciągnie go jednak do polityki. Na antenie Polsat News postanowił udzielić kilku rad Trzaskowskiemu, jak wygrać wybory prezydenckie.

Komorowski doradza Trzaskowskiemu

Komorowski zwrócił uwagę, że ludzie źle reagują na akcentowanie przynależności partyjnej kandydata. Może to zrazić wyborców, dla których Trzaskowski nie był kandydatem pierwszego wyboru. Zwrócił uwagę, że na wiecu Andrzeja Dudy nie pojawił się Jarosław Kaczyński. Tymczasem prezydent Warszawy otoczył się takimi kontrowersyjnymi osobami jak Nitras, Budka, Pomaska i Kidawa-Błońska. Zdaniem Komorowskiego „kandydat opozycji powinien podejmować wszystkie gesty i działania, które powinny świadczyć, że nie jest prezydentem partii". Co więcej, zasugerował nawet Trzaskowskiemu, by zrezygnował z członkostwa w partii.

Musi pokazać, że jest lepszy od obecnej głowy państwa, który jest uwikłany w partię polityczną - powiedział Komorowski. (Polsat News)

Były prezydent przewiduje, że szanse między dwoma kandydatami są bardzo wyrównane. Jego zdaniem Trzaskowski może wygrać, bo „ma skąd łowić”.

Czytaj także