18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szur, szur, szoruje wąsem po dnie

Konfederacja broni Brauna! "To był krzyk rozpaczy"

22.09.2021  16:49
Konfederacja broni Brauna. Ale kto obroni ją przed nią samą?
Konfederacja broni Brauna. Ale kto obroni ją przed nią samą? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Grzegorz Braun, pełen bożego miłosierdzia i katolickiej troski, krzyknął w Sejmie „BĘDZIESZ PAN WISIAŁ” do ministra Niedzielskiego. Robert Winnicki z Konfederacji broni wąsatego kolegi i zapewnia, że nie były to groźby śmierci, a jedynie „krzyk rozpaczy”.

Grzegorz Braun niewiele w Sejmie mówi, ale jak już się odezwie, to jakby trąby jerychońskie zadęły, a krzew zapłonął na pustyni. Kilka dni temu na sejmowej mównicy zapowiedział ministrowi zdrowia, że „będzie wisiał”. Czy to groźby śmierci? Robert Winnicki próbuje wyjaśnić słowa Grzegorza Brauna. Trzeba przyznać, że ci jegomoście minęli się z powołaniem. Kabaret lub stand-up byłyby miejscem, gdzie mogliby w pełni rozwinąć skrzydła.

Winnicki broni Brauna. Konfederacja ma szmergla? 

Winnicki jest w szoku, że Prezydium Sejmu tak surowo ukarało Grzegorza Brauna. Podkreśla, że ostre słowa pomazańca Konfederacji nie były pierwszym takim wydarzeniem w historii Sejmu. Dodał, że bardzo często na sali sejmowej padają ostre słowa i zarzuty wobec najróżniejszych sił politycznych.

To jest licentia poetica polityka reżysera artysty. Nie jest to mój typ wypowiedzi, ale proszę dostrzec, że jest to krzyk rozpaczy. Te słowa, które padły w kontekście debaty z ministrem zdrowia, to krzyk rozpaczy milionów pacjentów, którzy doznali poważnego uszczerbku na zdrowiu albo krzyk rodzin, których bliscy zmarli i to nie ze względu na COVID-19.  Dużo więcej osób umiera z powodu chorób, których leczenie zostało poważnie ograniczone. Więcej ludzi zabiły inne choroby, niż COVID-19. Dużo więcej osób umiera, bo ma zawał, albo nowotwór nie został wykryty wystarczająco wcześnie – powiedział Winnicki w Polskim Radiu.

Trzeba przyznać, że Robert Winnicki i tak wykazał się subtelnością jak na Konfederację. Przypomnijmy, że broniący Brauna Janusz Korwin-Mikke od razu nawiązał do gwałtu na sierotce Marysi.

Winnicki broni Grzegorza Brauna w Polskim Radiu