18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bosak komentuje

Konfederacja połączy się z PiS-em? Koalicja jest realna

15.07.2020  09:06
Konfederacja połączy się z PiS-em?
Konfederacja połączy się z PiS-em? Fot: Jan Bielecki/East News

Konfederacja w koalicji z PiS-em? Jak się okazuje, taki scenariusz jest realny. Krzysztof Bosak postanowił go publicznie skomentować.

Konfederacja i Krzysztof Bosak to medialni zwycięzcy minionych wyborów prezydenckich. Kandydat Konfederacji zdobył bardzo wysokie poparcie, które uskrzydliło go do snucia wielkich planów na przyszłość.

Krzysztof Bosak został zapytany, czy jego zdaniem realna jest koalicja z PiS-em? Jak się okazuje, młody polityk nie zamyka się na żadne ewentualności i pozostaje otwarty na wszystkie rzeczy, które przyniesie los.

Konfederacja i PiS połączą siły?

Bosak podkreślił, że "w demokracji nie wyklucza się niczego", ale jego decyzje umocnią się dopiero po wyborach parlamentarnych. Najwyraźniej Konfederacja wiele się po nich spodziewa.

Czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych. A one odbędą się w 2023 roku. Najbliższe 2,5 roku rządzenia PiS będzie chciało wykorzystać na eliminację problemu, jakim jest dla niego Konfederacja. Będą to ruchy obliczone na rozmiękczenie naszej bazy wyborczej (...) i żeby rozbić naszą sejmową jedenastkę. Ale jesteśmy zahartowani i nie damy się

- oświadczył.

Dodatkowo podkreślił, że PiS nie znajdzie w Konfederacji spolegliwego koalicjanta. Dla przykładu przytoczył przypadek LPR-u z 2005 roku.

Wtedy Liga (Polskich Rodzin) weszła do rządu, nie mając żadnego wpływu na media, na resorty siłowe, dostając w zasadzie jedno ministerstwo. To było nic. Jeśli po wyborach Konfederacja będzie miała silną pozycję, to wtedy w takie negocjacje można wejść. Ale to perspektywa lat. Na razie musimy się umacniać 

- powiedział Bosak.

Myślicie, że ma on realne szanse by namieszać w polskiej polityce?

Przeczytaj więcej
Komentarze