18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korwin wyśpi się w Sejmie

Konfederacja podjęła decyzję. Czy to jej koniec?

17.10.2019  21:46
Korwin już szaleje - czy Konfederacja się rozpadnie?
Korwin już szaleje - czy Konfederacja się rozpadnie? Fot: Bartosz Krupa/East News

Grzegorz Braun wymodlił cud i wyniki wyborów okazały się łaskawe dla jego ugrupowania. Konfederacja weszła do Sejmu, chociaż 11 posłów to za mało, by stworzyć klub. Janusz Korwin-Mikke już zapowiedział podziały i rozłam. Co dalej z Konfederacją?

Konfederacja skończy jak Kukiz’15? Janusz Korwin Mikke od razu po wyborach zaczął mówić o podziale ugrupowania na koła poselskie, ale najwyraźniej ktoś odbył z nim poważną rozmowę. Jak podaje radiozet.pl, podziału w Konfederacji nie będzie.

Będziemy rozmawiać o mądrym, efektywnym ułożeniu relacji w przyszłym Sejmie. Nie sądzę, żeby podział na dwa koła to był dobry pomysł. Polacy zagłosowali na nową jakość, którą Konfederacja zaproponowała i trzeba iść za ciosem. Wewnętrzną różnorodność można realizować inaczej – napisał Robert Winnicki na Twitterze.

Korwin nie jest jednak do końca zadowolony z braku podziału. Ostrzega, że tak właśnie skończyło ugrupowanie Kukiza, bo będzie brakowało jedności podczas głosowań i każdy będzie robił co mu się podoba.

Wśród internautów pojawia się coraz więcej głosów, że Korwin-Mikke powinien odejść z Konfederacji i dać szansę młodym politykom. Niektórzy sugerują, że powinien utworzyć jednoosobowe koło poselskie poza Konfederacją, by jej nie szkodzić.

Plany Korwina... a raczej ich brak

Wydaje się jednak, że Korwin w IX kadencji Sejmu będzie nieszkodliwy i niezbyt aktywny. W jednym z wywiadów wyznał, że w Sejmie będzie jedynie rozmawiał. Nie ma zamiaru składać żadnych projektów ustaw, bo PiS i tak je odrzuci.

korwin 1
Przeczytaj więcej
Komentarze