18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przegrali

RZĄD PiS ABDYKUJE. Tusk: pokonała ich pandemia

Emilia Waszczuk
24.11.2021  11:32
"Rząd abdykuje". Pokonała ich pandemia
"Rząd abdykuje". Pokonała ich pandemia Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Rząd PiS abdykuje w obliczu pandemii - powiedział Donald Tusk w czasie środowego wystąpienia dla mediów. Szef PO poinformował o zaniechaniach premiera i partii rządzącej w starciu z pandemią koronawirusa.

W środę 24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordzie zakażeń koronawirusem - mamy ponad 28 tysięcy przypadków wykrytych zaledwie jednego dnia. Od wielu tygodni sytuacja pandemiczna zaognia się, a PiS nic z tym nie robi. Już wiadomo, że jednym z powodów zaniechań jest... strach o słupki wyborcze. Poparcie dla partii mogłoby spaść po wprowadzeniu ograniczeń.

W analizie sytuacji pandemicznej politykom pomaga specjalnie powołana Rada Medyczna przy premierze. Problem w tym, że przez cały okres trwania czwartej fali, głosy medyków są przez rząd ignorowane.

PiS nie słucha Rady Medycznej

Do sytuacji pandemicznej i braku działań rządu PiS odniósł się w środę lider PO Donald Tusk. Były premier spotkał się z przedstawicielami Rady Medycznej i potwierdził: PiS konsekwentnie ignoruje apele i zalecenia lekarzy.

Miałem okazję wczoraj rozmawiać telefonicznie, a dzisiaj bezpośrednio z członkami rady medycznej przy premierze. Głównym powodem było to, że tak naprawdę rząd nigdy nie poinformował o powodach, dla których po pierwsze nie informuje opinii publicznej, jakie to są rekomendacje, i po drugie - dlaczego nie realizuje żadnych rekomendacji Rady Medycznej

- mówił Donald Tusk na konferencji prasowej.

Konkluzje, jakie zapadają po spotkaniach rady medycznej, nie są uwzględniane przez rząd od wielu, wielu miesięcy. Jednym z najbardziej dramatycznych głosów był głos prof. Roberta Flisiaka, członka rady medycznej przy premierze - apelował o to, aby naprawdę odpolityzować, żeby zrezygnować z jakiejkolwiek propagandy, tylko żeby zostawić lekarzom i ekspertom nadawanie kształtu decyzjom, które są niezbędne

- powiedział były premier.

Rząd abdykował

Donald Tusk krytycznie ocenia postępowanie Prawa i Sprawiedliwości. Ogłasza, że dla partii ważniejsze od dobra polaków jest poparcie polityczne. Ocenił, że rząd poddał się w walce z pandemią.

Rząd abdykował, stchórzył przed pandemią - taki jest obraz ostatnich miesięcy, taki obraz wyłania się także z moich rozmów z lekarzami, profesorami, ekspertami, w tym z członkami rady medycznej przy rządzie Mateusza Morawieckiego

- powiedział Donald Tusk.

Donald Tusk poinformował także, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej pojawią się na środowym spotkaniu z Elżbietą Witek, organizowanym w związku z ustawą o sprawdzaniu szczepień przez pracodawców. Zapowiedział, że opozycja poprze działania PiS, jeśli to zacznie wprowadzać w życie rekomendacje Rady medycznej i walczyć z pandemią koronawirusa.

logo Tu się dzieje