18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przed Świętami

Konferencja premiera ZMROZIŁA Polaków. Będzie dramat?

22.12.2020  16:06
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki, jak to ma w zwyczaju w czasie pandemii - zwołał konferencję prasową. Wszyscy przerazili się, że Święta zostaną odwołane.

Premier Mateusz Morawiecki w czasie pandemii COVID-19 w kraju - niejednokrotnie występował na konferencjach prasowych, głównie ogłaszając coraz to nowe obostrzenia. Kiedy dziś gruchnęła wieść o takim spotkaniu, wszyscy przerazili się, że Święta Bożego Narodzenia zostaną odwołane.

Nic dziwnego, że kraj ogarnęła panika. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie z 1 listopada, kiedy na chwilę przed świętem dowiedzieliśmy się, że cmentarze zostaną zamknięte - nic dziwnego, że teraz poczuliśmy strach.

Konferencja premiera ws. szczepionek

O dziwo, premier Mateusz Morawiecki Świąt Bożego Narodzenia nie odwołał, a jedynie poinformował naród o szczegółach dotyczących szczepionki na COVID-19, która już wkrótce trafi do naszego kraju. Jeśli chodzi o okres od 24 do 26 grudnia - premier zaapelował jedynie do rodaków o szczególną ostrożność i spędzanie Świąt w gronie najbliższej rodziny, nie wprowadził żadnych nowych obostrzeń.

Będziemy najpierw szczepili grupę zero, czyli służby medyczne, które tego najbardziej potrzebują (...) Wkrótce przystąpimy do Narodowego Programu Szczepień (...) Szczepionka jest światełkiem w tunelu 

- podkreślił po raz kolejny Mateusz Morawiecki.

Wszyscy mamy nadzieję, że szczepienia realnie zmienią nieco naszą sytuację i sprawią, że zaczniemy powoli wracać do normalności. Oby nowy szczep koronawirusa nam w tym nie przeszkodził.

Głos zabrał również Michał Dworczyk, który mówił, że 26 grudnia trafi do Polski 10 tysięcy pierwszy dawek szczepionki. To oznacza, że uda się zaszczepić ok. 750 tysięcy pacjentów.

Kolejne dawki szczepionek (ok. 300 tys.) mają dotrzeć do Polski do końca grudnia. Oby faktycznie przywróciły nam pełnię normalności, za którą tak bardzo mocno tęsknimy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej