18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

który to już raz?

Konferencja premiera. Morawiecki: wygrywamy

Emilia Waszczuk
16.04.2021  11:08
Konferencja premiera. Idą zmiany?
Konferencja premiera. Idą zmiany? Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER

W piątek 16 kwietnia Mateusz Morawiecki zwołał niespodziewaną konferencję prasową. Premier składa właśnie wizytę w największym punkcie masowych szczepień, powstającym na Pomorzu. Co chce nam ogłosić?

W ostatnim czasie szef rządu nie staje przed kamerami, gdy Polakom trzeba przekazać złe informacje - premier tak zaszedł obywatelom za skórę, że PiS robi wszystko, by nie pokazywał się ze złej strony. To zaś - razem z optymistycznym raportem Ministerstwa Zdrowia i porannymi zapowiedziami Adama Niedzielskiego - może zwiastować zmiany na lepsze.

W piątek resort zdrowia przekazał, że w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 17 847 osób, co oznacza spadek liczby zakażeń (tydzień do tygodnia) o około 10 tysięcy przypadków! Minister Zdrowia zapowiedział dodatkowo - na Twitterze - że już niedługo zdejmiemy z twarzy maseczki i będziemy mogli oddychać pełną piersią. Czy premier Morawiecki kontynuuje tę dobrą, piątkową passę?

 Konferencja Premiera. Co ogłosił?

Wszystko, co robi ostatnimi czasy rząd, jest narodowe - narodowa kwarantanna, narodowy program szczepień, narodowa katastrofa pandemiczna... Teraz premier Mateusz Morawiecki pojechał do Gdańska, a dokładniej do - a jak by inaczej - Narodowego Punktu Szczepień w Hali Sportowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stamtąd postanowił przekazać Polakom same dobre wieści.

Trzecia fala wprawdzie słabnie, ale musimy zachować czujność. Ona słabnie, bo mamy dobrze przygotowany program szczepień

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier twierdzi, że sytuacja dziś jest zupełnie inna, niż jeszcze kilka miesięcy temu.  - Niebo a ziemia - mówi Morawiecki, zapewniając po raz setny, że właśnie POKONUJEMY KORONAWIRUSA i jesteśmy na prostej drodze do zwycięstwa.

Do końca drugiego kwartału będzie już tyle osób zaszczepionych, że zaczniemy osiągać ten pułap odporności społecznej. Może nawet wcześniej

- powiedział szef rządu.

Jeszcze w drugim kwartale do Polski przyjść ma dodatkowych 4,5 mln szczepionek Pfizer/BioNtech, a to oznacza, że będzie można zaszczepić więcej osób, niż planowano. To również bardzo dobry znak - jeśli uda się zaszczepić większość społeczeństwa już w drugim kwartale tego roku, możemy spodziewać się końca lockdownu i zniesienie większości obostrzeń na lato.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze