18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadchodzą zmiany

Koniec 500 plus? Efektu nie widać, PiS nie ma karty przetargowej

02.10.2019  13:05
Koniec 500 plus? Efektu nie widać, PiS nie ma karty przetargowej
Koniec 500 plus? Efektu nie widać, PiS nie ma karty przetargowej Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

500 plus straciło efekt, który przynosiło na początku. PiS będzie musiał pomyśleć nad zmianami, bowiem ta karta przetargowa już się kończy. Wyborców to dłużej nie utrzyma u boku partii rządzącej. 

500 plus to sztandarowy projekt PiS-u, który w dużej mierze przyniósł im zwycięstwo w wyborach. Jednakże specjaliści od HR-u zapewniają, że korzyści finansowe krótko utrzymują pracowników w firmach - ten sam efekt może się powielać w przypadku politycznych benefitów. 

500 plus na początku był przewidziany na każde kolejne dziecko w rodzinie. Już widać, że partii grunt zaczął się nieco palić pod nogami, bo z roku na rok jest on poszerzany. Już teraz obejmuje również pierwsze dziecko.

Koniec efektu 500 plus

Skoro ludziom wciąż będzie za mało - być może niedługo możemy się spodziewać powiększenia stawki. 

Na panelu Ariadna zapytano Polaków o to, czy będą w najbliższych wyborach głosować na PiS z uwagi na 500 plus? Większość odpowiedzi jest... przecząca! Politycy muszą się teraz naprawdę mocno zastanowić, czym wywołać podobny efekt do tego, który miały na początku owe benefity.

Wszystko wskazuje na to, że wyborcy zaczęli 500 plus traktować jako coś oczywistego. Pytanie, czy nie pojawią się głosy oburzenia, kiedy takie dofinansowanie domowego budżetu zwyczajnie się skończy.

Czytaj także