18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiana władzy w PiS

Nadchodzi koniec Kaczyńskiego. Kto go zastąpi?

21.01.2020  18:47
Jarosław Kaczyński zapewne wkrótce ogłosi koniec, ale młode sępy już krążą i chcą władzy
Jarosław Kaczyński zapewne wkrótce ogłosi koniec, ale młode sępy już krążą i chcą władzy Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński to nie prezes wieczny i wkrótce PiS będzie musiało radzić sobie bez niego. Już teraz polityk jest po operacji kolana i wiadomo, że dalej w polityce nie zajdzie. Kto zastąpi legendę z Żoliborza?

Jak śpiewała Anna Jantar, nic nie może przecież wiecznie trwać. Jarosław Kaczyński dochodzi do siebie po operacji, walczy z bólem i powoli kuśtyka już na polityczną emeryturę. Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało znaleźć sobie nowego prezesa. Kto jest jednak godzien chwycić za ster politycznego okrętu? Czy bez Kaczyńskiego pójdą na dno?

Kto zamiast Kaczyńskiego?

Sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” pokazuje, kto mógłby przejąć władzę w PiS. Okazuje się, że największe szanse na tytuł prezesa ma Mateusz Morawiecki i wskazało go aż 36% badanych. Nie ma z nim szans nawet obecny prezydent Andrzej Duda z wynikiem 27%.

Beata Szydło prezesem PiS raczej nie zostanie, w sondażu zagłosowało na nią jedynie 18% ankietowanych. Daleko w tyle zostali za nią Joachim Brudziński i Mariusz Błaszczak.

Sam Kaczyński widzi podobno Morawieckiego jako swojego następcę. Jednak o władzę może powalczyć kandydat spoza stawki. "Wyborcza" pisze, że Zbigniew Ziobro skutecznie wykorzysta słabości obecnego premiera, by finalnie zostać prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Mam nadzieję, że Kaczyński będzie jeszcze długo rządził partią. I na polityczną emeryturę się nie wybierze. Bez niego formacja może ulec rozpadowi- mówił były premier Jan Olszewski.

W PiS chyba już szykują się na koniec Kaczyńskiego. Karol Karski z jednym z programów zaczął mówić już o przyszłości partii bez małego wodza.

Prawo i Sprawiedliwość to jest Jarosław Kaczyński. Jest tym, który prowadzi tę działalność. Czy to jest Prawo i Sprawiedliwość, czy Porozumienie Centrum, to jest po prostu płaszcz, który na ramiona narzuca. Z pewnością nie byłoby to to samo ugrupowanie. Jarosław Kaczyński jest pewnym demiurgiem polskiej sceny politycznej, on to wszystko tworzy  - powiedział Karol Karski w programie "Politycy od kuchni".

Czytaj także