18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złotówki znikają

KONIEC PIENIĘDZY NA DZIECI! PiS ucina pomoc rodzinom!

26.07.2020  15:57
Koniec pieniędzy dla rodzin
Koniec pieniędzy dla rodzin Fot: Kancelaria Premiera/Twitter

Rząd PiS zdecydował - nie będzie więcej dodatkowych pieniędzy dla rodzin. Od poniedziałku koniec z dofinansowaniem na dzieci.

Epidemia koronawirusa zmusiła Polaków do zmian, a rząd do nowych rozwiązań. Poza szeregiem restrykcji, była też pomoc wybranym poszkodowanym - oczywiście nie wszystkim. Wśród uprzywilejowanych znaleźli się rodzice. I choć epidemia znów w Polsce szaleje, od poniedziałku rodziny mogą się z pomocą pożegnać.

Koniec pieniędzy

W czasie epidemii rodzice dzieci do 8 roku życia mogli korzystać z dodatkowego świadczenia pieniężnego. Jeden z opiekunów mógł wziąć wolne na opiekę nad dzieckiem, a państwo wypłacało mu pensję z publicznych pieniędzy.

Już dwa tygodnie temu, dzień po wyborach prezydenckich, "plus" od PiS miał zostać ucięty - zdanie rządzący zmienili w dwie godziny, gdy zorientowali się, że może to źle wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich (decyzja ogłoszona została chwilę przed głosowaniem). Teraz nic już im nie przeszkadza, więc pieniędzy dla rodzin dłużej nie będzie.

Epidemia trwa, rodzice muszą pracować, ale pomoc zostaje odebrana. Dlaczego? Oficjalnym powodem mają być wakacje i mniejsze zainteresowanie zasiłkiem. - Z uwagi na okres wakacyjno-urlopowy oraz istotne zmniejszenie się liczby osób korzystających z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, z tego świadczenia rodzice dzieci do 8. roku życia mogą korzystać do dnia 26 lipca br. - podało w komunikacie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj także