18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kontrole w TVP

Kurski ma kłopoty! "Wyjdzie masa przekrętów"

Wojciech Kozicki
08.09.2022  09:16
Kontrole NIK w TVP.  Odwołali Kurskiego, by go ratować?
Kontrole NIK w TVP. Odwołali Kurskiego, by go ratować? Fot: Beata Zawadzka/East News

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP – podobno miała to być nagroda. Okazuje się jednak, że wyrzucenie z pracy może być kołem ratunkowym. „Rzeczpospolita” ujawnia, że w TVP odbędą się kontrole poselskie i kontrole NIK, a Jacek Kurski będzie potrzebował immunitetu.

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP przez Radę mediów Narodowych i wziął gigantyczną odprawę. Podobno teraz wróci do rządu PiS i obejmie stanowisko ważnego ministra. Nagroda? Raczej koło ratunkowe, bo będzie mu potrzebny immunitet. „Rzeczpospolita” ujawnia, że w Telewizji Publicznej szykuje się trzęsienie ziemi. Kontrole poselskie i kontrole NIK zweryfikują gospodarność i wydatki Jacka Kurskiego jako prezesa TVP.

Kontrole w TVP.  Ujawniają afery Kurskiego?

„Rzeczpospolita” i „Radio ZET” informują, że Kurski planuje intensywną karierę polityczną, także poza Polską. Jednak gdy zmieni się niedługo władza, bez immunitetu poselskiego może mieć poważne kłopoty. To dlatego rozważany jest jako nowy minister kultury, wicepremier, a nawet europoseł.  

Poseł Adam Szłapka z KO zapowiada, że gdy tylko opozycja zacznie kontrolować Telewizję Publiczną, „wyjdzie masa przekrętów”.

Będzie kandydował w wyborach parlamentarnych, a później europejskich. Po zmianie władzy będzie potrzebował immunitetu parlamentarnego. Celem Jacka jest Bruksela  - ujawnia polityk PiS. („Rzeczpospolita”)
Czytaj także