Kontrowersyjny lekarz

Wiemy kto zastąpi Szumowskiego! PiS się pogrąży?

Wojciech Kozicki
24.07.2020  11:20
Karczewski zastąpi Szumowskiego?
Karczewski zastąpi Szumowskiego? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński szykuje się na jesiennie porządki w rządzie. W PiS zapanował popłoch, gdy prezes oficjalnie ogłosił, że będzie rekonstrukcja rządu i wielu polityków wyleci ze stanowisk. Na liście „do odstrzału” jest minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wiemy kto go zastąpi!

Rekonstrukcja rządu nadciąga dla wielu polityków jak polityczne egzekucja. Jak ujawniły media, Łukasz Szumowski wygrywa z epidemią, ale z Jarosławem Kaczyńskim nie ma szans. Podobno już pakuje się do opuszczenia resortu. Pojawiły się nawet pogłoski, że najpewniej wróci do Instytutu Kardiologii w Warszawie-Aninie. Jest już nawet jego potencjalny następca w ministerstwie zdrowia.

Szumowski i Karczewski

Jak podaje się „Super Express”, na giełdzie nazwisk widnieją m.in. Tomasz Latos i Bolesław Piecha. Stanowisko po Szumowskim obejmie jednak zapewne 65-letni marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Staszek byłby dobrym ministrem zdrowia. Jest w dodatku lekarzem, zawsze były mu bliskie problemy służby zdrowia. Z tego co wiem odbywał rozmowy w tej sprawie w centrali PiS na Nowogrodzkiej. Był tam ostatnio kilka razy widziany – ujawnia Super Expressowi polityk PiS.

Sam Karczewski sprawy nie chce komentować. Powiedział jedynie, że nic nie może powiedzieć. Sporo za to mogą o nim powiedzieć wyborcy. Zapewne pamiętają jego liczne kontrowersyjne wypowiedzi i apel, by nauczyciele "pracowali dla idei" tak jak on.

 

Czytaj także