18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

plusy zamiast kiełbasy

PiS wzywa Boga na pomoc i obiecuje kokosy. Chcą rozdać jeszcze więcej

08.09.2019  13:45
PiS wzywa Boga na pomoc i obiecuje kokosy. Chcą rozdać jeszcze więcej
PiS wzywa Boga na pomoc i obiecuje kokosy. Chcą rozdać jeszcze więcej Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość doskonale wie, jak zdobyć głosy wyborców - wystarczy obiecać więcej, niż inni. I właśnie, w Lublinie, ogłosili, jakie tony złota i szczęścia posypią się na głowy Polaków, jeśli tylko wybiorą partię Jarosława Kaczyńskiego.

Nikt Polakom nie da tyle, ile PiS im obieca. Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się do wyborów i jak zawsze ogłasza, że będzie rozdawać.

Jeśli tylko w październikowych wyborach uda się zdobyć większość, politycy Prawa i Sprawiedliwości obiecują, że Polska zamieni się w kraj płynący nie mlekiem i miodem, a złotem. I dobrobytem. Wszystkim będzie żyło się pięknie, miło i dostatnio.

Musimy w tej kadencji Sejmu i daj Boże w następnych – jeżeli społeczeństwo nas poprze - postawić przede wszystkim na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa

- rozpoczął swoje obietnice, na konwencji w Lublinie, Jarosław Kaczyński.

Kasa, kasa, kasa

Z zapewnień Kaczyńskiego wynika jedno - tak dobrze, jak będzie po wygranej PiS, nie było nigdy. Trzeba tylko ich wybrać.

Na koniec 2020, czyli za kilkanaście miesięcy, minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł – oznajmił pan prezes.

I poszedł dalej:

Do 2023 r. pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł! - wypalił.

Oznaczałoby to (co raczej bardzo mało prawdopodobne), że w rok pensja minimalna wzrośnie o 750 złotych brutto!

To jednak nie koniec. Dopiero co PiS rozdał emerytom tak zwaną "trzynastkę", czyli wypłacaną jednorazowo trzynastą emeryturę, a już planuje emeryturę czternastą. W 2021 roku.

Co z emeryturami comiesięcznymi? Spora grupa seniorów żyje za głodowe stawki i to się nie zmieni. W czasie, gdy płaca minimalna miałaby wzrosnąć o kilkaset złotych, minimalna emerytura jedynie o 100 złotych brutto. No ale, przecież będzie czternastka...

Wzrost wynagrodzeń to ambitny, ale możliwy plan. Minimalne wynagrodzenie będzie zbliżone do minimalnego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Zarobki w Polsce będą rosły. Będą też rosły emerytury, jest 1100 zł, będzie 1200 zł. To nasze zobowiązanie

- powiedziała na konwencji Beata Szydło.

Głosują jednak nie tylko emeryci, ale też na przykład rolnicy. Więc trzeba obiecać i im, a co? Oczywiście pieniądze!

Wreszcie rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara, na pełnym europejskim poziomie

- zapewnił Jarosław Kaczyński.

Ale jaki to "europejski" poziom, tego nie wyjaśnił.

PiS stawia na nowoczesność

W Lublinie głowy PiS rozprawiały też o służbie zdrowia. Zawzięcie nie zauważają, że system kuleje coraz bardziej i zapewniają, że jest coraz lepiej. A wszystko to ich zasługa.

Od 2015 r. zwiększamy nakłady na opiekę zdrowotną - oznajmiła Szydło. - Ale potrzebne są również kadry, dlatego uruchomimy system stypendialny dla młodych, którzy chcą pracować w służbie zdrowia - powiedziała.

Pojawi się też nowy zawód asystenta medycznego. Zostanie wzmocniona ambulatoryjna opieka medyczna. Będzie można sprawdzić, u którego lekarza specjalisty można zasięgnąć szybkiej porady medycznej - wyliczała.

Do tematu odniósł się też premier Mateusz Morawiecki.

Tworzymy fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, modernizacji szpitali. Na początek 2 mld zł - powiedział.

W końcu PiS planuje kolejne zmiany w szkołach. Jakie? Choć dopiero co twierdzili, że nauczyciele to wrogowie publiczni, a rękami Anny Zalewskiej deformowali system edukacji, teraz chcą szkół nowoczesnych, z dobrze opłaconymi specjalistami.

Obok najwyższych w historii wielu, wielu lat podwyżek dla nauczycieli w tym roku, chcemy też, żeby od strony technicznej, od strony sprzętu szkoła była jak najnowocześniejsza, żeby uczniowie na wioskach, w małych miejscowościach mieli takie same szanse i podobny, albo taki sam najlepiej sprzęt do nauki, jak ich rówieśnicy w wielkich miastach. I do tego doprowadzimy poprzez ten Fundusz Inwestycji w Szkoły

- mówił w Lublinie Morawiecki.

Ponadto PiS obiecał też obwodnice i dworce (znowu), rozwój biznesu i kontynuowanie de... reformy sądownictwa. I potęgę, przed którą inne państwa będą drżały.

Musimy obudzić naród do wielkości. Polska będzie wielkim, europejskim, ambitnym narodem

- powiedział Morawiecki.