18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

#gestLichockiej

PiS mówi 'fu*k you' chorym. Robią konwencję w dniu walki z rakiem

15.02.2020  10:20
PiS mówi 'fu*k you' chorym. Robią konwencję w dniu walki z rakiem
PiS mówi 'fu*k you' chorym. Robią konwencję w dniu walki z rakiem Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

PiS żałuje pieniędzy na onkologię, woli wydać je na TVP. W sobotę, w dniu walki z nowotworami, organizują wielką konwencję. Rodzice dzieci chorych na raka też coś zaplanowali - protesty. 

PiS ostro podpadł chorym i ich rodzinom. W czwartek stwierdzili, że pacjentów wcale nie trzeba leczyć i nie ma sensu inwestować w służbę zdrowia. Są rzeczy ważniejsze, na przykład TVP. Wszak chorujący może nie wyzdrowieć, a przekaz telewizji trafia do milionów zdrowych wyborców.

TVP i Polskie Radio dostaną więc 2 miliardy złotych - to więcej, niż co roku rząd przeznacza na onkologię. W Sejmie zaraz po przegłosowaniu tej wielkodusznej decyzji, posłanka Lichocka z PiS pokazała opozycji (a symbolicznie też chorującym) środkowy palec. A ludzie się wściekli.

Konwencja PiS z pompą

W sobotę o godzinie 11, w hali Expo w Warszawie, zaplanowana została wielka konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zorganizowano ją na "grubo", zapowiadając, że będzie to wydarzenie droższe i huczniejsze niż kiedykolwiek, takie, jakiego Polska jeszcze nie widziała.

To będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem. Zapewniam, że czegoś takiego państwo jeszcze nie widzieli

- powiedziała osoba z otoczenia Andrzeja Dudy.

Konwencja to oczywiście wielki wstęp do kampanii prezydenckiej. Zaplanowano na nią przybycie Andrzeja Dudy z żoną i córką (jego rodzinny wizerunek nadszarpnęły w ostatnim tygodniu zdjęcia w objęciach młodej brunetki) i oczywiście specjalnego, najważniejszego dla PiS gościa - Jarosława Kaczyńskiego.

Wściekli rodzice idą na konwencję

Nie wiadomo, czy zaproszona została (lub zabroniono jej przyjść) Joanna Lichocka. Wiadomo za to, że część społeczeństwa, choć bez biletu wstępu, postanowiła pod halą Expo się pojawić.

Pani Lichocka tak rozwścieczyła Polaków, że ci, zwłaszcza zmagający się z nowotworami (oraz ich najbliżsi) postanowili zaprotestować w czasie konwencji PiS. Na demonstrację skrzykują się głównie rodzice dzieci leczonych w Centrum Zdrowia Dziecka.

Jutro po nich pod EXPO przyjdziemy! - alarmują.

Co roku nowotwory diagnozowane są u 1100-1200 dzieci. Są to głównie białaczka, guz mózgu, chłoniaki i mięśniaki - podaje PAP. Co znamienne, PiS nie zamierza łożyć na onkologię, a swoją wielką konwencję zaplanowali na Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi.

Ps. Dla zainteresowanych: hala Expo znajduje się na ulicy Prądzyńskiego.

Przeczytaj więcej
Komentarze