18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaskarżą ministerstwo zdrowia?

Morawiecki umarł za wcześnie? Rodzina: to wina służby zdrowia

Emilia Waszczuk
05.11.2019  16:40
Morawiecki umarł za wcześnie? Rodzina: to wina służby zdrowia
Morawiecki umarł za wcześnie? Rodzina: to wina służby zdrowia Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Kornel Morawiecki mógł żyć dłużej? Jego córka jest o tym święcie przekonana. Śmierć polityka, to jej zdaniem, wina lekarzy i... kulejącej służby zdrowia!

Córka Kornela Morawieckiego i siostra Mateusza Morawieckiego, jest przekonana, że jej ojciec mógł żyć dużo dłużej. Jego czas jeszcze nie przyszedł i dalej byłby z nami na tym świecie, gdyby nie zaniedbania służby zdrowia!

Kornel Morawiecki zmarł w wieku 78 lat, 30 września 2019 roku. Od wielu miesięcy walczył z nowotworem, a chemioterapia osłabiła serce i nerki mężczyzny. Kilka dni przed śmiercią, stan jego zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.

Wina służby zdrowia

Ponad miesiąc po śmierci Morawieckiego, głos w mediach zabrała jego córka. Marta Morawiecka orzekła, że jej tata powinien jeszcze żyć. A nie żyje, bo polska służba zdrowia nie działa tak, jak powinna.

Jestem przekonana, że mój tata mógł żyć o wiele dłużej, gdyby leczenie w Polsce nie opierało się głównie na stosowaniu standardów i procedur. Ostatecznie nie wytrzymało mu serce…

- powiedziała "Super Expressowi".

Co na to wszystko jej brat, szef rządu Mateusz Morawiecki, który jeszcze niedawno, wespół w zespół z ministrem zdrowia przekonywali, że w polskiej służbie zdrowia jest coraz lepiej? I co na to pozostali politycy PiS, w tym Ryszard Terlecki, który tuż przed wyborami oznajmił, że polska służba zdrowia jest jedną z najlepszych w Europie?

Przeczytaj więcej
Komentarze