18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

a prezydent ma prezent

Morawiecki w stanie ciężkim. Premier: jest we mnie smutek

Emilia Waszczuk
27.09.2019  21:46
Morawiecki w stanie ciężkim. Premier: jest we mnie smutek
Morawiecki w stanie ciężkim. Premier: jest we mnie smutek Fot: Tomasz Kudala/REPORTER

Kornel Morawiecki trafił do szpitala, jego stan lekarze oceniają jako ciężki. W Ciechanowie Mateusz Morawiecki odniósł się do choroby ojca. Tymczasem prezydent Duda nadał mu specjalne odznaczenie.

Ojciec premiera Kornel Morawiecki od kilku miesięcy zmaga się z rakiem trzustki. Niestety, stan zdrowia polityka w czwartek znacznie się pogorszył. Mężczyzna trafił do szpitala, jest w stanie ciężkim.

W czasie, gdy lekarze próbują pomóc ciężko choremu Kornelowi Morawieckiemu, jego syn nie rezygnuje z pracy. W piątek udał się na konwencję PiS w Ciechanowie, po raz kolejny przekonywać wyborców, że za rządów jego partii, Polskę czeka dobrobyt. Na miejscu przyznał jednak, że jest mu nie tyle ciężko, co nosi w sobie "pewien smutek".

Nie chciałem rezygnować z tego spotkania, ale jest ono dla mnie niełatwe, bo od wczoraj stan zdrowia mojego taty się bardzo pogorszył i jest we mnie pewien smutek

- powiedział.

Przy okazji poprosił zebranych o brak owacji i "trochę inną atmosferę".

Najwyższe odznaczenie

W czasie gdy rodzina Morawieckich modli się o zdrowie seniora, prezydent Andrzej Duda postanowił odznaczyć go specjalnym wyróżnieniem. W piątek niespodziewanie przyznał mu Order Orła Białego, "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

Order Orła Białego jest możliwie najwyższym odznaczeniem państwowym nadawanym w Polsce.

logo Tu się dzieje