18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 dotarł na szczyt

Koronawirus W RZĄDZIE. Czołowi politycy na kwarantannie

05.10.2020  16:45
Koronawirus zaatakował w rządzie
Koronawirus zaatakował w rządzie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koronawirus bezlitośnie zaatakował w rządzie. Po tym, jak kraj obiegła informacja o zakażeniu Przemysława Czarnka, czołowi politycy wylądowali na kwarantannie. Można powiedzieć, że COVID-19 dotarł na sam szczyt.

Koronawirus od wielu dni bije w Polsce wszelkie smętne rekordy. Zachorowania na COVID-19 są powszechnym problemem wszystkich osób w kraju, a teraz stały się również prywatnym problemem rządzących.

Koronawirus dotarł bowiem do Sejmu. Zachorował nowy minister edukacji i nauki - kontrowersyjny Przemysław Czarnek. Ponadto na COVID-19 zapadł wicemarszałek. Z tej przyczyny nie tylko odwołano planowane zaprzysiężenie rządu, ale również skierowano na kwarantannę wielu czołowych polityków, którzy stykali się w ostatnich dniach z chorymi.

Koronawirus zaatakował w rządzie

Rzecznik rządu, Piotr Muller poinformował, którzy politycy będą musieli poddać się odgórnie nakazanej izolacji. Na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier Jacek Sasin, a także ministrowie Dariusz Piontkowski i Michał Dworczyk oraz wiceminister Jacek Ozdoba.

Jednocześnie rzecznik zapewnił, że posłowie od dawna obradują za pomocą wideokonferencji, dlatego ta sytuacja nie wpłynie negatywnie na prace rządu w czasie najgorszego momentu pandemii.

Wszyscy czekają również na kroki podejmowane przez rządzących. Minister Zdrowia patrząc na tragiczną sytuację w kraju, postanowił zwołać nawet sztab kryzysowy. Już niedługo przekonamy się, co to oznacza w praktyce dla nas.

Przeczytaj więcej
Komentarze