18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korona-kampania wyborcza

PiS i apel do seniorów. Robią politykę na śmierci!

Wojciech Kozicki
09.10.2020  16:49
PiS martwi się o seniorów... czy o ich głosy w wyborach?
PiS martwi się o seniorów... czy o ich głosy w wyborach? Fot: Jan Bielecki/East News

Koronawirus w Polsce to już siła, której Ministerstwo Zdrowia nie może zatrzymać. Nie pomagają kolejne restrykcje, żółte i czerwone strefy oraz obowiązkowe noszenie maseczek. Rząd nagle przypomniał sobie jednak o seniorach i ma do nich poruszający apel. A może to tylko kampania wyborcza? Minister Marlena Maląg w obliczu śmierci na COVID-19, wyjaśnia im jak dobry jest rząd PiS...

Koronawirus to codziennie rosnąca liczba zakażeń i zgonów, a Ministerstwo Zdrowia wydaje się zagubione jak Frodo w drodze do Mordoru. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg postanowiła jednak zrobić coś rozsądnego i na konferencji w resorcie wygłosiła apel do seniorów w Polsce. Niestety, nawet w takiej chwili nie mogła się powstrzymać od polityki i propagandy.

Uwaga, za chwilę zrobi się obrzydliwie, więc jeśli coś jecie, to ostrzegamy...

Koronawirus i obostrzenia - zasady bezpieczeństwa dla seniorów

Minister Maląg poprosiła seniorów, by w związku z nasilającą się epidemią COVID-19, nie wychodzili z domu bez potrzeby. Może powinna jeszcze zaapelować do chorych na koronawirusa polityków, by nie odwiedzali swoich starszych bliskich w szpitalach? Może Maląg powinna osobiście powiedzieć to Jarosławowi Kaczyńskiemu, który chory polazł na zaprzysiężenie ministrów?

Każda okazja, nawet śmiercionośna zaraza, jest dobra dla członków PiS na polityczne gadki i robienie polityki. Jak relacjonuje Polsat News, minister Maląg pochwaliła się jak PiS dba o seniorów w czasie epidemii. Wymieniła waloryzację świadczeń, wypłatę trzynastych emerytur oraz programy "Senior plus" i "Aktywność społeczna osób starszych", a przy okazji zwróciła uwagę jaką pomoc otrzymują obecnie domy pomocy społecznej. 

Seniorzy, czujecie się bezpieczniej?

Jesteście nam wyjątkowo bliscy. Chcemy przede wszystkim zadbać o państwa zdrowie i życie, dlatego dzisiaj jest tak ważne, abyście państwo, jeżeli nie ma takowej potrzeby, pozostali w domu. Instytucje, a także osoby bliskie, zadbają o to, abyście państwo mieli dostarczone do domu to, co jest potrzebne  - powiedziała Marlena Maląg.

Seniorzy do urn

Maląg przypomniała, że seniorzy koniecznie muszą nosić maseczki i rękawiczki, zachować odpowiedni dystans społeczny, aby „w zdrowiu mogli spędzić swoje życie z uśmiechem na twarzy”. A jeszcze niedawno, gdy odbywały się wybory prezydenckie, wirus podobno był niegroźny i mogli spokojnie iść do urn...

Po takich wypowiedziach politycy PiS nie powinni nigdy zdejmować maseczek, bo aż wstyd twarz pokazać... 

 

logo Tu się dzieje