18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec państwa dobrobytu

PiS: 500 plus "trzeba się pozbyć". Pandemia zabierze socjal?

Emilia Waszczuk
06.04.2020  12:12
PiS: 500 plus "trzeba się pozbyć". Pandemia zabierze socjal?
PiS: 500 plus "trzeba się pozbyć". Pandemia zabierze socjal? Fot: Kancelaria Premiera / Waldemar Kompała

W Polsce i na świecie pandemia, a po niej wielki kryzys. Jak się go pozbyć? Politycy PiS postulują... wycofanie się z własnych programów socjalnych.

Nie tylko koronawirus SARS-COV-2 i wynikająca z niego niebezpieczna choroba COVID-19 zagrażają Polsce. To, co czeka nas przez epidemię, dla części ludzi jest jeszcze bardziej przerażające. Czeka nas gigantyczny kryzys. Już teraz tysiące ludzi utraciło pracę, kolejni dowiadują się, że już za chwilę nie będą mieli za co żyć.

Jak rząd planuje pomóc Polakom? Już przyjęto tzw. tarczę antykryzysową, która... nijak nie pomaga przedsiębiorcom. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział za to wprowadzenie w Polsce nowych podatków. Jarosław Gowin z kolei wygadał się, mówiąc, że w Polsce nie można wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo... nie ma pieniędzy na pomoc ludziom.

Koniec 500 plus?

Skądś jednak pieniądze trzeba wziąć. Jak się okazuje, politycy rozważają wycofanie się z własnych programów socjalnych. Jak poinformował poseł Krzysztof Gawkowski, politycy PiS wprost przyznają, że "trzeba będzie się wycofać z 500 plus"

Za kryzys gospodarczy w formie dzisiejszej pomocy antykryzysowej płacą najsłabsi. W tamtym tygodniu w kuluarach sejmowych chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: no, trzeba będzie się wycofać z 500 plus 

- powiedział w rozmowie z Gazeta.pl.

Inne pomysły PiS to nie całkowite zaniechanie 500 plus, a "obcięcie", "zmniejszenie" i złożenie winy "na karb kryzysu".

Przeczytaj więcej
Komentarze