18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szumowskiemu puściły nerwy. Atakuje Polaków: EGOIŚCI!

29.04.2020  15:14
Szumowskiemu puściły nerwy. Atakuje Polaków: EGOIŚCI!
Szumowskiemu puściły nerwy. Atakuje Polaków: EGOIŚCI! Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jeszcze niedawno wygrał ranking zaufania wśród polskich polityków. Teraz jednak może się to zmienić. Nazwał Polaków egoistami.

Epidemia koronawirusa przyniosła Łukaszowi Szumowskiemu więcej pracy, nerwów i zmartwień. Nie przyniosła worów pod oczami - te miał już wcześniej. Jest też zaskakujący efekt kryzysu - polityk zdobył ogromne zaufanie wśród Polaków.

Mimo to od początku epidemii w Polsce pojawiają się ostre słowa krytyki wobec ministra. Zarzuca mu się między innymi kłamstwa (mówi, że testów jest pod dostatkiem, a testy się kończą), zmienianie zdania pod dyktando PiS (maseczki najpierw były bezużyteczne, teraz nagle są wymagane) czy stawianie polityki ponad zdrowiem i zawodem lekarza (poparcie majowych wyborów).

Szumowski gani obywateli

Teraz Szumowski znów mógł się narazić. Zaatakował bowiem obywateli, mówiąc, że są bezmyślnymi egoistami!

Wczoraj jechałem do pracy rowerem i ogromna rzesza ludzi na ulicy albo nie miała maski w ogóle, albo miała ją zsuniętą maskę na brodę. To nie jest odwaga, to nie jest pokazanie, jaki ja jestem dzielny i nie boję się wirusa. To jest lekceważenie tego, że mogę zakazić innych. To jest objaw egoizmu

- powiedział oburzony w środę, chwilę po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił znoszenie obostrzeń.

Przeczytaj więcej
Komentarze